Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Olyankor mivan,ha a kamionos...

Olyankor mivan,ha a kamionos dugóba keveredik,és ez miatt lejár a munkaideje, ott nyilván nem állhat meg?

Figyelt kérdés
Pl autópáylán tömegkarambol, és teljes útzár
2021. dec. 26. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
A legközelebbi lehetőségnél köteles kiállni.
2021. dec. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hatóság nem baszakszik ezzel? Ha diagrammot néznek
2021. dec. 26. 17:14
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nyomtat egy szalagot a taxhográfból. Ráirja hogy miért lépte túl a vezetési időt. Ha elfogadja a rendőr akkor bingó.
2021. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Egyrészt ha baszakodnak, akkor ki lehet kérni a GPS és kamera rögzítéseit, ami igazolja, hogy nem tehetsz róla. Másrészt egyszer még a Lacika videójában hallottam tőle, ha ilyesmi esetekben készíteni kell egy feljegyzést a tachográffal, hogy mi a szituáció, miért nem teszed le a munkát, stb és ha a rendőr kiszed, ellenőrzi a tachot, akkor látja és utána tud járni, hogy tényleg úgy volt-e.
2021. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szuper, ugyan ez van,ha nincs parkoló?
2021. dec. 26. 17:22
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen, bár ebben az esetben húzósabb a szitu és nyűgösebb lehet a rendőr. Ha néhány perccel elcsúszol emiatt, akkor az oké, de szigorúan veszik, hogy ne lehessen ürügyként használni.
2021. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pf szép :D
2021. dec. 26. 17:27
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
A rendőr látja az elmentett adatoknál, hogy mikor mennyivel haladtál a járművel. Mivel látja, hogy a munka/vezetési idő lejárta előtt hosszan ácsorogtál, vagy csak lépésben haladtál, a kinyomtatott szalagon pedig ott van a magyarázat, hogy baleset volt, így már ebből le tudja ellenőrizni, hogy nem a saját hibádból vezettél túl.
2021. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja értem, ti kamionoztok?
2021. dec. 26. 17:33
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pont ez volt az egyik kérdés Gki esettanulmány vizsgán😂 Vagyis hogy baleset miatt, autópályán maradok a dugóban.

Ezt válaszoltam:

Megpróbálom pozitív szemlélettel megközelíteni, milyen jó hogy nem vagyok részese balesetnek. Elmegyek a legközelebbi pihenőig, és egy arra alkalmas helyen kezdem meg a pihenőidőt.Nyomtatok egy szalagot, ráírom a túlvezetés okát és aláírom. 🤷‍♂️

2021. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!