Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kiraktátok a T betűt, amíg...

Kiraktátok a T betűt, amíg kezdők voltatok?

Figyelt kérdés
Én kicsit cikinek tartom kirakni :) Rombolja az önbecsülésem... Nem is a forgalomban zavarna ez, hanem amikor a házunk előtt parkolok. Minek tudni az egész háznak, hogy kezdő vagyok? :)

2021. dec. 25. 17:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

Én nem. Amúgysem terveztem, de mikor még vezetni tanultam, az oktatóm a következőt mondta erre: "a kocsimon tetején lévő tanuló jelzést is leszarják, hát még egy vacak matricát a kocsi hátulján".

És van benne igazság, az idegbeteg akkor sem lesz megértőbb ha ott a kocsid hátulján a T betű, s a Kresz is ugyanúgy vonatkozik rád is. Értelme nincs sok.

2021. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Én nem raktam ki, de megbántam, mert elég sokszor várták el tőlem, hogy úgy vezessek mint akinek 10 év tapasztalata van pl. előzzek. Én mindenkinek azt ajánlom hogy rakja ki és ne foglalkozzon azzal, hogy ki mit gondol róla.
2021. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Cikinek nem ciki. Egyrészt, mindenki volt kezdő, ebben semmi ciki nincs. Másrészt szívesebben látok forgalomban olyan személyeket, akik tisztában vannak a kezdői hiányosságaikkal és ezért kirakják a T-t, mintsem olyanokkal, akik harmadjára nagynehezen átcsúsztak a vizsgán, még a jogsit sem kapták kézhez, de már tolják a fatertól kapott bréemvének, mintha ők lennének a miháelsumáher.


Egyébként ettől függetlenül egy problémám mégis van a T-vel, de ennek semmi köze ahhoz, hogy "ciki" lenne, vagy ilyesmi. A bajom az, hogy egy normális rendszerben az oktatók nem unott pofával, két telefonnyomkodás között elhintett "balra" utasítással tanítanák a tanulót vezetni és akkor nem lenne szükség a T-re, mert a tanuló úgy kapná a jogsit kézhez, hogy valóban tud vezetni, illetve valóban alkalmas forgalomban való részvételre. 30 óra, vagy sokaknál több is, bőven elég kéne hogy legyen erre, de olyan baszott ingerszegény, steril és félvállról vett az oktatás, hogy a tanuló a jogsi megszerzése után 5 óra rendes, önálló vezetéssel többet tanul, mint oktató mellett 30-40-50 óra alatt.


Na és EMIATT tartom cikinek a T-t, de ez nem a sofőrre ciki, hanem az egykori oktatójára. A pofámról a bőr sülne le, ha oktató lennék és egy tanulóm szükségesnek érezné a T kirakását, mert nem érzi magát elég jónak, miközben zsebre tettem 150 ezer forintot.

2021. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

3: Érdekes dolgot feszegetsz. Hasonló ez az egész a nyelvtudáshoz, az hogy van nyelvizsgád, még nem biztos, hogy sokat ér valós szituációban. Tehát a papír az csak annyit jelent, hogy a papír megszerzéséhez szükséges feltételeket teljesítetted.


Szóval a jogsi megszerzése után mennyi idő elteltével éreztétek biztosnak a vezetői tudásotokat?

2021. dec. 25. 17:50
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Én kiraktam, hasznos a többieket tájékoztató róla, hogy még kezdő vagy. Általában elnézőbbek lesznek.
2021. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Én fél-1 év mindennapos vezetés után kezdtem el úgy érezni hogy jól megy.
2021. dec. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tenném ki. Anno a feleségem úgy döntött, hogy kell egy saját kocsi neki a gyerek miatt, így jogosítványt szerzett + vettünk egy második autót. Ő lelkesen kitette a nagy T betűt az autóra. Valahová sietnem kellett, az ő kocsija volt hátul, azzal mentem el. Azt vettem észre, hogy többen direkt szivatnak, pedig már 15 éve vezettem. Először nem értettem, mert semmivel se szolgáltam rá, aztán rájöttem: a T betű.
2021. dec. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokára meg lesz a jogsim és tervezek saját autót venni. Bár cégest szeretnék, de ez nem biztos, hogy lehetséges ( állás váltást tervezgetek) egy szó, mint száz a cégesre nyilván nem és a sajátra sem fogom kitenni.
2021. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Van előnye, és hátránya is, a kezdő vezetők többsége nem használ T matricát, nekem sem volt, de ismerek olyanokat, akiknek igen, és amennyi előnyük volt belőle, legalább annyi hátrány is.

Legegyszerűbb példa, a T betűs autót akkor is sorozatosan előzik, ha 50 helyett 60-al halad a városban, forgalmas kereszteződésnél nem biztos, hogy segítik, sőt....

Annyit lehet javasolni, hogy aki akarja, tegye ki, nem kötelező, bármikor leveheti.

2021. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%
A "ciki" korszaknak véget kellett volna érnie általános alsóban. Az önbecsülésednek sem kellene köze legyen a vezetésedhez. Szomorú, hogy ennyire éretlen emberek jutnak jogosítványhoz...
2021. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!