Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meg szoktátok nézni, hogy ki...

Meg szoktátok nézni, hogy ki ül a szemben haladó autóban? Én általában nem. Friss a jogsim, ezért lehet?

Figyelt kérdés
Elsőbbségről való lemondás esetén nyilván szemkontaktust keresem, ha meg akarok köszönni valamit stb. Én általában az utat figyelem, a járművet, nem azt, hogy ki ül benne. Tapasztalat, ha néha odatéved a szemem, 100%-ban nézik ki vagyok.

2021. dec. 21. 14:36
A kérdező szavazást indított:
Általában megnézem, ki jön szembe.
Szinte soha, a vezetésre figyelek.
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte soha, csak ha valami épp felkelti a figyelmem.

Például hamarabb veszek észre egy ismerős autót, mint az autóban ülő ismerőst.

2021. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem ez csak falun szokás, hogy figyelik, a Pista jön-e szembe vagy a Jóska. Városban ez nyilván nem működik, ahol van egy utcában 100 autó.
2021. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kereszteződésnél, meg egyéb ilyen odafigyelős helyzetnél gyakran ránézek a másikra, hogy észrevett-e, megadja-e az elsőbbséget, ill. észrevette-e, hogy mehet, vagy bámul össze-vissza. De egyenes úton nagyon ritkán nézem meg a sofőrt, gyakran még az ismerős autókat se veszem észre, csak megy ott valami, oszt kész...

Viszont faluban van a munkahelyem központja, és a környéken lakó kollégáim, akikkel felváltva vezetünk, mindig figyelik a szembejövőket, mert nekik az a megszokott, hogy minden ötödik sofőr ismerős.

2021. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ismerős a kocsi akkor rapillantok a sofőrre amugy nem.
2021. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem, csak ha valami furcsaság van, pl. ha rámvillogott, vagy ha furán mozog az autó.
2021. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte soha, csak ha kell a szemkontakt az adott szituban.
2021. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis, nem. Főleg, hogy általában nincs is rá okom. Meg veszélyesnek is tartom. Amíg odanézek, ráfókuszálok, az jó néhány másodperc, amiben akár az útra is figyelhetnék.

Annyit szoktunk, hogy ha én vezetek, akkor a férjem, ha ő vezet, akkor meg én megnézzük, ki az a barom állat, aki mondjuk le akart tolni az útról, vagy egyéb finom dolgot művelt.

2021. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem a vezetéstől függ, hanem hogy autón kivül is mennyire érdekel a másik ember. Pl buszon is van, aki rá se néz másokra, és van olyan, aki jól körbenéz, hogy kik veszik körül. Én pl megszoktam nézni, kik jönnek szembe, vagy kik mennek mellettem, és igen, falun nőttem fel, és mai napig azt tekintem igazi otthonomnak, onnan jön a szokás talán. De nem is esik nehezemre, mert a vezetés mellett tudok erre is figyelni. Akit leköt 100%ban a vezetés, annak nem megy.
2021. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!