Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Merre vannak leginkább vadvesz...

Merre vannak leginkább vadveszélyes útszakaszok az országban?

Figyelt kérdés
Volt már részetek vadbalesetben?

2021. dec. 19. 21:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Most így kapásból nem tudnék olyan utat Heves megyében, ahol nincs kint a Vadveszély tábla. (Az M3 kivételével.)

A Mátra különösen veszélyes. Éjszaka ritka, hogy ne menne át előttem valami. A csúcs az volt, amikor egyetlen éjszaka Verpelét és Recsk között oda-vissza (össz. kb. 30 km) egyenként vagy rudlikban átment előttem kb. 40 szarvas, 25 őz, 6 muflon, 1 róka.

A legfurcsább az Miskolc mellett volt, hegyes részen, csak nagy fékezéssel tudtam elkerülni egy jókora teknőst. Ha rámegyek, biztos behajít az árokba. Valaki kirakhatta, meg akartam fogni, de mire félrehúzódtam, már beviharzott egy bozótosba.

Életemben egyetlen vadat gázoltam, az autópálya elválasztójáról felszálló vércse egy óriási pocokkal épp elém repült. (A pockot haza is vittem 200 km-re, mert a feje beszorult a motorháztető alá, és csak otthon vettem észre.) Az összes többi (több száz) vadat az ügyességem, de legfőképpen a szerencsém segítségével elkerültem.

2021. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!