Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Merre vannak leginkább vadvesz...

Merre vannak leginkább vadveszélyes útszakaszok az országban?

Figyelt kérdés
Volt már részetek vadbalesetben?

2021. dec. 19. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Merre nincsenek?

Már volt szerencsém őzhöz kétszer is.

2021. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kocsival 2 őz 1 vaddisznó na meg enduróval és kocsival is jó pár nyúl..

Van olyan út ami nem vadveszélyes?

Még autópályán is sikerült el csapni 1 macskát...

2021. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mindegyik az, minél erdősebb annál inkább. Haver esküszik, hogy már halat is ütött el, azóta se érti hogy került az útra :-D
2021. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Akkor most már értem hogy került az út szélére a hal 😆

Becsszó én láttam!

2021. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha mondjuk egy ragadozó "segít" annak a halnak, akkor bizony simán az útra kerülhet.


Igazából az ország bármely erdős-bokros terület mellett vezető útján kerülhet eléd vad. Én személy szerint a Bakony déli részén, a Zselicben, az Őrségben találkoztam eddig varatlanul vaddal, elütni meg az M5-ös belső sávjában sikerült egy őzsutát Kecskemét térségében. Illetve egyszer busszal sikerült utasként alaposan megkergetni egy rókát Budapesten a ferihegyi reptér mellett, ugyanott autósként is láttam egyszer őzet.

2021. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet ezt számszerűsíteni.

A baleseti statisztikákat is hiába bújnád, mert rengeteg vadbalesetet nem jelentenek, hisz senkinek nem hiányzik, hogy miután az állat összetörte az autót, még a vadászok kártérítést is követeljenek.


Nyilván azok a legveszélyesebbek, ahol sok erdő van, és sűrű a növényzet az út mellett.

A gyorsforgalmi utak a legjobbak, mert ott van vadkerítés és vadátjárók.

2021. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

mindenhol, ahol kint van a vadveszély tábla

még nem ütöttem el vadat, de már többel találkoztam

2021. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Mindenhol megvan a veszélye hogy vadat csapsz.


Amúgy a halat az útra kivihette valami ragadozó, akár macska is.

Ezen felül homokbánya közeli úton 3x láttam már esőben törpeharcsát vándorolni, az képes rá hogy kijön a vízből és megpróbál másik élőhelyet keresni. Az hogy horgász dobta volna ki lehetetlen, aktív bánya, elkerítve.


Mondjuk régen míg élő halat is lehetett venni a tecsóban volt 1x a parkolóban egy kiklopfolt hal,talán ponty, azt is elcsapta valaki :D

2021. dec. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Láttam már én is halat az úton, történetesen busa volt, amit egy horgász elhagyott...

Állatok bárhol előfordulhatnak, még a lakott településeken is, ami jellemzően nem vad, hanem macska, kutya. Valószínűsítem, a legtöbb autó elé futó állat a macska.

Egy közepes kutyánál nagyobb termetű állat már komoly károkat tud tenni az autóban is, lakott területen kívül bárhol előfordulhatnak őzek, vaddisznók, szarvas már nem él mindenhol, sőt az utóbbi években ritka kuriózumként megjelent a medve, akár a városokba is betévedve.

https://www.youtube.com/watch?v=9Xlebxc2M8I

2021. dec. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos bárhol előfordulhat vad, még a házam előtti parkosított területen is 2x láttam őzet, pedig körben be van építve emeletesházakkal is, meg nem is teljesen a város széle. De vaddiszócsaláddal is találkoztam már mikor jöttem haza.

Úgy olvastam, hogy a Balaton északi részén elég rossz a helyzet ilyen téren. Mi is láttunk a tihanyi révhez sétálva vaddisznót este.

2021. dec. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!