Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorhiba kóddal közlekedni?

Motorhiba kóddal közlekedni?

Figyelt kérdés
Elég friss jogsis vagyok és nem igazán tudom mi a teendő ebben a helyzetben. Úton voltam mikor kivillant a motorhiba hibakód. Mivel az autó működését semmilyen formába nem befolyásolta (legalábbis nem vettem észre) még hazavittem a kocsit. Azóta áll, nem tudom mennyire kell komolyan venni a jelzést, de elég komolyan veszem.. Olvasgattam a neten és autódiagnosztikai műszeren láttam, hogy ki lehet iktatni a jelzést és sokan ezzel a hibakóddal közlekednek.. Sajnos senkit nem tudok megkérdezni, kit hívjak? Villamosságit? Autómentőt nem szívesen, de ha szükséges megteszem.. Szóval bármilyen fajta okításnak, segítségnek örülnék, mert teljesen el vagyok veszve a témában.

2021. dec. 8. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Brit tudósok nemrég fedeztek fel egy új vállalkozási módot. Autószerelő műhelynek hívják. Állításuk szerint az elromlott autókat meg tudják javítani.
2021. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván.. A kérdést próbáltam összetettebben feltenni úgy látszik nem sikerült. Ami neked egyértelmű nekem nem az. Pl, hogy ezzel a hibakóddal még szabad-e egyáltalán közlekednem vagy autómentővel kell vitetni a műhelyig. Próbálnék takarékos megoldást választani mint mindenki más..
2021. dec. 8. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Szín kódolva vannak a hibajelzők, ha a check enginere gondolsz, az sárga szokott lenni, az azt jelenti, hogy minél hamarabb vidd szerelőhöz, de még addig nyugodtan használhatod. A piros jelzés azt jelenti, hogy ne menj vele, mert károsíthatod vele magadat, mást, vagy az autót.
2021. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szerencsére sárga.
2021. dec. 8. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg a régi autókon csak sárgán tud világítai, lehet, hogy a modernebb LCD kijelzősöknél már színben is változik, de azok sok esetben vészüzemmódba is dobják az autó, vagy le is tiltják a motort. Mindenkáppen érdemes megnézetni egy autovillamosságissal, aztán majd ő a hiba jellegéből megmondja, hogy közlekedhetsz-e vele, és mik lehetnek a következményei ha így jársz vele, amíg megcsináltatod vagy sem.
2021. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Azért egy sima check engine-től nem kell megijedni, ha egyéb hibatünet nincs . Menj el vele nyugodtan autószerelőhöz, olvassa ki, nézze meg, aztán cselekedj az ő ajánlása alapján. Azért azt érdemes tudni, hogy ez hajlamos a legapróbb hülyeségekre is előjönni, nekem például rendszeresen a kb csak városi használat miatt jön be lambdaszonda elrakódás miatt a régebbi kis szívóbenzinesemen :D
2021. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elvittem szervízbe és hálistennek tényleg nincs baja.
2021. dec. 9. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Akkor van baj, ha más lámpa is ég mellette pl. olajnyomás, hűtőviz, akkumulátor, stb. Mindenesetre ki kell olvastatni a hibakódot, lehet hogy valamelyik szenzor.
2021. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!