Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ment ma mindenki ilyen...

Miért ment ma mindenki ilyen lassan?

Figyelt kérdés

Nem rég értem haza, 30 perccel ezelőtt még az aszfaltot szántottam a Ford Focusommal.


Azt vettem észre, hogy szokatlan módon minden autós beállt 60-70-re. (lakott területen kívülről beszélek nyilván)

Ez nagyon szokatlan ott mert általában engem szokott mindenki megelőzni, de most ez fordítva volt. Én megintcsak beálltam a szokásos 90-95-ös tempómra, full egyenes szakaszon a 100-at is súroltam. Nagyobb kanyarokat pedig 70-80-al vettem be.

Az út minősége autópálya szerű (széles és hiba is alig van rajta). Annyi, hogy esett valami darás valami, de nem tapasztaltam, hogy csúszna az út. Legalábbis nem estem hasra mikor kiszálltam a kocsiból.


De mégis miért ment mindenki ilyen lassan? (jó, összesen 4 autóról beszélek, többel nem is találkoztam, de akkoris)


18/L



2021. dec. 1. 18:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként nekem már 1 éve megvan a jogsim, de tavaly mikor elsőnek csúszós volt az út, akkor én is így jártam... Csodálkoztam hogy miért megy mindenki ilyen lassan, előzgettem őket, majd mikor majdnem sikerült kiegyenesítenem a kanyart, akkor leesett hogy miért is mentek a többiek olyan lassan.🤦‍♂️
2021. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De akik szemből jöttek azok meg jórészt legalább olyan gyorsan jöttek mint én.


Most akkor nem értem.


Ráadásul ma meg már megint engem előzgettek lefelé az emberek, annyi volt a különbség, hogy most száraz volt az út. Vagy legalábbis szárazabb.

2021. dec. 2. 13:22
 13/15 anonim ***** válasza:
94%

Néha hatalmas különbség van az út menetirány szerinti két oldala, illetve pályája közt.

Például, rengetegszer láttam már, hogy reggel a város felé tartók oldalán sötétszürke volt az úttestfél, míg a másik oldalon pedig jócskán fehér, keréknyom sávokkal.

Délután, fordítva.

2021. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 MGéza ***** válasza:
9%
Talán mert jó magyar szokás szerint, halogatják a téli gumi felszerelését, 4 évszakosat meg igen kevesen használnak. Ilyenkor biztonságosabb a megengedett sebesség alatt menni, mert egyébként könnyen árokban végezhetik. Na meg ugye a KRESZ ami előírja, hogy köteles vagy az útviszonyoknak megfelelő sebességgel haladni.
2021. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

Mert a hideg idő beáltával azok is előveszik az autót akik amúgy busszal/biciklivel/egyébbel járnak aztán nem mernek gyorsabban menni mert kijöttek a gyakorlatból.


Meg hát vannak akik még mindig nyári gumival mászkálnak és félnek ha lecsúsznak az útról vagy belemennek valakibe nem fizet a biztosító.


De alapból van egy rakat olyan aki fél a fogyasztástól, mondjuk ezek a kanegerek nyáron is 70-el mennek a 90-es szakaszon akár csúcsidőben amikor

lehetetlen megelőzni, ezzel is balesetveszélyt okozva.

2021. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!