Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell a,, hatsómba" jönni?

Miért kell a,, hatsómba" jönni?

Figyelt kérdés
Audisok, mercisek, bmw -ek. Tisztelet a kiveteleknek. 90s tablanal megyek 95-100al, es ott liheg a ,,seggembe" 50cm-re. Ez mire jó? Mert ha netan olyan történik hogy hirtelen fékeznem kell, úgy belem jönnek hatulról, hogy azt nem lehet elkerülni. Ez mire jo? Villogni akarnak, vagy csak szimplan marhák? Van audid, bmw-d, de eszed az nincs...
2021. nov. 4. 13:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
mert jól van beállitva az ablakmosó spriccelő fúvókád. hangyányit állítsd feljebb :D úgy veri hátra a löttyöt, öröm nézni a mögötted lévőt, amikor elkezd vadul törölgetni:D
2021. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Béci, gyakorlatilag mindenki észreveszi utána magát. És nem, nem két hülye, baszdki, hanem egy. Aki hátul van és nem veszi észre, hogy egyszerre balesetveszélyes és irritáló amit csinál. Lassulok, megy a jobb index, mi a faszt gondol , mégis?


Gyűlölöm , ha bárki mosdatni próbálja az aggresszív parasztokat.

2021. nov. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Koplárovics Béci

Nem pontoztalak le, mert gyakran írsz okos dolgokat (meg te se pontoztál le engem), de nagyon nincs igazad.

Ha fokozatosan lassítok motorfékkel, akkor van ideje mögöttem fékezni, nem alakul ki balesetveszély. Közben természetesen a tükröt nézem, hogy nehogy még jobban rámfusson, ha nem figyel.

Van a pszichológiában az a dolog, hogy pozitív megerősítés. Ha egy hét alatt 100x eljátssza, hogy tolja azokat, akiket utolér, és minden esetben azt látja, hogy az előtte lévő ideges lesz, nem tudja, mit tegyen, akkor elönti az agyát a dopamin, határtalanul boldog lesz, az utak királyának érzi magát. Aztán legközelebb még megfelezi a követési távolságot, hogy még vagányabbnak érezhesse magát.

De ha sok olyan felelős sofőrrel találkozna, mint pl. én, akkor azt tapasztalná, hogy vagy sikere lesz a dologgal, vagy megszívatják a lassítással vagy ablakmosással. És akkor esetleg idővel leszokna a dologról, mert nem lenne benne 100 %-ig biztos, hogy megint elönti majd a boldogsághormon.

Ezt nevezik kondicionálásnak. Ha a kísérleti patkányt minden második esetnél áramütés éri, amikor a kedvenc ételéhez közelít, akkor egy idő után leszokik arról az ételről.

És az ilyen "tolósok" gondolkodásmódja nem sokkal kezdetlegesebb a patkányokénál, tehát valószínűleg rájuk is lehet így hatni.

2021. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Én már unom ezeket a koplárovics majmokat, egy ismerősöm is pont ilyen miatt halt meg az M1-esen."


Látom nem sikerült megérteni, amit írtam. Nem kell elolvasnod mégegyszer, leírom csak neked. Lassan, hátha úgy érthetőbb: nem szoktam mások seggében menni. Legalábbis szerintem nem. Az, hogy a másik mennyire nem tudja érzékelni a távolságokat, az már nem az én bajom.


"mert jól van beállitva az ablakmosó spriccelő fúvókád. hangyányit állítsd feljebb :D úgy veri hátra a löttyöt, öröm nézni a mögötted lévőt, amikor elkezd vadul törölgetni:D"


Na ez meg aztán semmivel sem értelmesebb cselekedet, mint a másik seggében menni. Mert itt már igencsak benne van a "majd én megmutatom" dolog.


#23: az utakon nem azt látni, hogy tanulnának az emberek ebből, vagy másból. Hiszen nap mint nap ugyanazt csinálják. Ha eredményes lenne, akkor nem lenne miről beszélnünk. Nem tudom, hogy te írtad-e korábban azt, hogy nem oktatási jelleggel csinálod ezt, de most épp azt magyarázod el, hogy de.


De azért a arra tényleg kíváncsi lennék, hogy az így vagy úgy oktatni próbálók közül hányan szoktak "Safety Car"-t játszani (azaz úgy haladni az úton, hogy egy tehervonat is beférjen közé és az előtte haladó közé).

2021. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Na ez meg aztán semmivel sem értelmesebb cselekedet, mint a másik seggében menni. Mert itt már igencsak benne van a "majd én megmutatom" dolog"


tehát akkor hagyjam, hogy veszélyeztet? már bocs az en életemmel ne játszadozzon senki. az, hogy te lexarod a te dolgod. engem hagyjon békén az ilyen. erre pedig az ablakmosás kiváló módszer.

2021. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"azaz úgy haladni az úton, hogy egy tehervonat is beférjen közé és az előtte haladó közé"


ebből nem lesz bajod és tudtommal nem tilos... viszont, ha 15 cm-re vagy a másik seggétől az már veszélyeztetés, mert kb 200%, hogy nem fog tudni megállni, ha történik bármi... azért marhára nem ugyanaz a kettő.

2021. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Koplárovics Béci ***** válasza:

"tehát akkor hagyjam, hogy veszélyeztet? már bocs az en életemmel ne játszadozzon senki. az, hogy te lexarod a te dolgod. engem hagyjon békén az ilyen. erre pedig az ablakmosás kiváló módszer."


Ha nem akarsz barmokkal találkozni, akkor ne gyere ki a lakásból... Sajnos a közlekedés velejárói. Vagy így, vagy úgy. De nem kell leereszkedni hozzájuk szintben.


"viszont, ha 15 cm-re van"


100%-ig biztos vagyok abban, hogy amit 15 centinek gondolsz, az annak a többszöröse. Még a kérdésben szereplő 50-nek is. Egyszerűen sokan képtelenek felmérni a távolságokat. Nem tudom, hogy jó ötlet-e hogy fegyver van a kezükben.

Egyébként hány esetből hányszor volt már baleseted ebből?


"ebből nem lesz bajod és tudtommal nem tilos..."


Nem tilos, persze. Mondjuk vizsgán buktatnak, ha nem vezetsz a forgalom ritmusában.

Azért néhány km-rel a lábban a dinamikus vezetéshez hozzátartozik, hogy felveszed a többiek tempóját. Akár a sebesség kisebb túllépésének árán is (az objektív felelősség óta nem láttam olyat, hogy helyszínit kapott volna valaki, maximum városi legendákat hallottam róla, de nyilván az ismerős szomszédjának az anyjának az özvegye...). A biztonságos vezetés nem annyiból áll, hogy x+1 nap/hónap/év/km/fényév alatt nem okozol balesetet, hanem azt is, hogy nem teremtesz balesetveszélyes szituációkat, hanem megelőzöd azokat. És ha nincs tehervonatnyi hely előtted, akkor nem lesz senki a fenekedben... Mert akkor látja a hülyéje, hogy úgysincs hova mennie. De amíg nagyon simán befér, addig ott lesz közel, és az első adandó alkalommal meg akar előzni.

Érdekes, de nekem még sem 15, sem 50 centire nem voltak sosem a seggemben. Bár... lehet, hogy a fenti távolságfelmérési gondok miatt többen úgy gondolnák, hogy az már az. És én sem szoktam ennyire lenni senkitől. Persze ismét: biztos gondolhatták már úgy, hogy az csak 15 centi. Sajnálom, hogy ezzel a kéznél lévő mérettel sincsenek sokan tisztában.

2021. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!