Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell a,, hatsómba" jönni?

Miért kell a,, hatsómba" jönni?

Figyelt kérdés
Audisok, mercisek, bmw -ek. Tisztelet a kiveteleknek. 90s tablanal megyek 95-100al, es ott liheg a ,,seggembe" 50cm-re. Ez mire jó? Mert ha netan olyan történik hogy hirtelen fékeznem kell, úgy belem jönnek hatulról, hogy azt nem lehet elkerülni. Ez mire jo? Villogni akarnak, vagy csak szimplan marhák? Van audid, bmw-d, de eszed az nincs...
2021. nov. 4. 13:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Engem speciál egy Uno-val szokott így "büntetni" valami tizenéves, de azt is 100-nál főúton. Persze hogy olyan szharral kell rohanni....
2021. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

1

"Nem tudunk mit tenni sajnos"

Dehogynem tudunk. Lábat lassan egyre feljebb engedni a gázpedálról, a szükséges mértékig. Ahogy itt írni szokták: ha ő megválasztja a követési távolságot, akkor én megválasztom azt a sebességet, ahol ez a távolság nem balesetveszélyes. Ha 30, akkor 30. Ne te őrjöngj az idegtől, inkább röhögj azon a barmon, aki mögötted őrjöng, sokkal jobb érzés.

2021. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

#12

Igazad van, de sem balesetet, sem konflikust nem akarok senkivel. Legutóbbi úgy történt, hogy 120-al előztem a 2 sávos(röhej) autópályán, mert nem tud többet normálisan az autóm és ugye a kamion 90 körül ment a külső sávban(tehát muszáj előznöm) és pénteki sok autó tudod, aztán munkás cigányok mögém értek a transporterrel és kb. 1 centivel mögöttem toltak, ha egy kicsit is fékeztem volna belémjönnek. Azokkal konflikust biztos nem akartam volna, még meg is vernek... Aztán mondhatod, hogy 120-al miért előzök, mert a kamion 90-el megy...

2021. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
22%

"Lábat lassan egyre feljebb engedni a gázpedálról, a szükséges mértékig. Ahogy itt írni szokták: ha ő megválasztja a követési távolságot, akkor én megválasztom azt a sebességet, ahol ez a távolság nem balesetveszélyes."


Ha már egyszer balesetveszélyről és parasztságról beszélünk, akkor ez ugyanúgy mindkettő, mint valakinek a komfortzónájában haladni. Balesetveszélyes szituációt nem csak (relatív) gyorshajtással teremtesz, hanem váratlan és teljesen fölösleges manőverekkel is. Ezt sajnos sok a korábbiaknál is rosszabb sofőrök nem ismerik be, sőt jónak és követendőnek tartják. Nos, gyakran belőlük kerülnek ki az ártatlan áldozatok. És hiába volt a másik a hibás, te kerülsz az intenzívre. Az sem sokkal jobb, ha te elkezded ezt az önjelölt oktató stílusú lassítós manővert, amire a másikból csak méginkább előhozol, és egy meggondolatlan előzéssel másokat tesz sírba. Én ezeket az önjelölt tanítókat ugyanúgy megfosztanám a vezetés örömétől, mint az állatkodókat. Sokkal komfortosabb lenne utána vezetni. A probléma az, hogy sokan úgy érzik, hogy az ő feladatuk másokat tanítani, de ez nem így van, csak rosszat tesznek vele.

2021. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Béci, én nem oktatni akarom a mögöttem haladót. Annyit szeretnék, hogy tartson megfelelő követési távolságot. Ez a lényege a fokozatos lassításnak és nem a leckéztetés!


De látom a kockázatait, mert tényleg felbassza egyesek agyát, így felkészülök a megtorló manőverre is.

2021. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
16%

#15: és 10-ből hányan fognak utána tartani megfelelő távolságot? Valószínűleg senki, sőt... Még közelebb lesznek. Szerinted mi értelme kisebb sebességnél távolabb lenni, mint nagy sebességnél?


"Annyit szeretnék, hogy tartson megfelelő követési távolságot. "


Neki az 50 centi (ami van 4-5 méter is) a megfelelő követési távolság. Akkor mégiscsak te akarod megmutatni neki, hogy _szerinted_ mi a helyes távolság. Ezt tartom én annak az esetnek, amikor két hülye találkozik az úton. Egyik sem odavaló. Ebből szoktak a balesetek lenni.

2021. nov. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont, hogy márkához köthetőek, 99%-ban. Marha sokat utazok autóval, mindig a Merci, a Bömbi, meg a négy karika villog, meg tol. Ja, meg az új Audo, a Skodri...
2021. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Én már unom ezeket a koplárovics majmokat, egy ismerősöm is pont ilyen miatt halt meg az M1-esen.

Először hátsó ködlámpát felkapcsolom, ha nem érti a bmw-s pistike akkor ablakmosózok. Ha ez sem segít akkor lelassítok hogy biztonságos legyen a 2 méter követési távolság. Engem nem érdekel nem fogok meghalni egy siető hülyegyerek miatt.

2021. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%
nekem is a seggembe szoktak mászni. ha má túl közel jön én nem szoktam fékezgetni. csak hirtelen mindig akkor kell ablakot mosnom. hidd el, egyből lefog maradni:D
2021. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#19 ezt magyarázd el pls, annyiszor láttam itt a gyakorin...


sokszor mostak már előttem szélvédőt, de ebből én semmi negatívot nem tapasztaltam

2021. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!