Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért tanítják azt, hogy...

Miért tanítják azt, hogy vészfékezés esetén a visszapillantó tükörbe kell nézni először?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, fogalmam sincs róla, hogy ilyen kitétel létezik-e a KRESZ-ben, illetve ezáltal hogy ez egy általánosan tanított dolog, vagy sem. Az biztos, hogy ma nálunk szóba került és mindenki bólogatott, fiatalabb és idősebb egyaránt, hogy anno úgy tanultuk mind, hogy vészfékezés esetén a tükröt kell legelőször nézni. Miért?


Ha oldalsó tükörről lenne szó, akkor még meg is érteném: fontos feltérképezni, hogy ha nem tudunk megállni időben, akkor tudunk-e menekülni szomszédos sávba. Na de a fáma kifejezetten a belső tükröt mondja. Mi a fene lehet olyan érdekes a belső tükörben, hogy ekkora jelentőséget tulajdonítanak neki? Hogy előtted baj van és neked az első lépésed a belső tükörbe tekintés legyen. Persze nyilván jöhetnek mögötted is és a te vészfékezésed rájuk is hatással van. Ugyanakkor a KRESZ szerint vészfékezni kötelességed, ha személy- vagy vagyonvédelem elkerülése a cél, szóval ha előttem baj van, akkor nekem annak elkerülése a felelősségem, nem pedig a mögöttem jövő. A mögöttem jövőnek kell velem foglalkoznia, nem pedig fordítva. A követési távolság is úgy szól, hogy a hátul közlekedőnek kell az előtte lévőhöz képest tartani a távolságot, nem pedig az elöl haladónak kell "menekülnie" a mögötte érkezőtől.


Szóval nem világos. Nyilván nem érdekem, hogy a mögöttem lévőt rossz helyzetbe hozzam, azt meg főleg nem akarom, hogy belém szálljon, ugyanakkor sem a logikával/józan paraszti ésszel, sem a KRESZ szeméy- és vagyonvédelemre irányuló részével nem összeegyeztethető szerintem az, hogy "vészfékezés esetén a belső tükörbe pillants legelőször".


2021. okt. 18. 16:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Az Audis nagyon gyorsan felismerte a szitut, le a kalappal. Remélem egyszer én is ilyen sofőr leszek.
2021. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!