Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Honnan tudom, hogy elsőbbségem...

Honnan tudom, hogy elsőbbségem van-e?

Figyelt kérdés

Még nincs jogsim, hamarosan kezdem a forgalmi vezetést. Néha látok olyan helyzeteket, hogy haladok egy úton, ami nem főút, de kereszteződésekben a betorkolló utatra elsőbbségadás kötelező táblát tesznek ki. Ilyenkor csak az alapján tudhatom, hogy elsőbbségem van, hogy látom az ő tábláját hátulról?


Nem teljesen értem még a logikát a táblák kihelyezésében. Az tisztasor, amikor főúton vagyok, mert akkor kötelező jelleggel minden betorkolló úton (ami nem főút) kint van az elsőbbségadás kötelező tábla. Ezek mellett mellékutakon szokás kihelyezni azokat a táblákat, hogy egyenrangú útkereszteződés, vagy hogy alárendelt úttal való kereszteződés. Úgy látom, hogy ezeket nem feltételnül konzisztensen helyezik ki, vagyis van, amikor nem helyezik ki, pedig ki lehetne.


Ha mellékúton haladok, közvetlenül a kereszteződéshez érés előtt tudhatom valahogy, hogy lesz-e elsőbbségem vagy sem? Ha esetleg a tábla takarásban van, akkor fárasztó lehet minden kereszteződésnél annyira lelassítani, hogy ha rájössz, hogy elsőbbséget kell adnod, akkor meg is tudd adni.



2021. szept. 21. 16:53
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%
#29: mindegy, szerintem hagyjuk, vezess csak megszokásból, majd beszopsz egy rejtőzködő jobbkezet valahol.
2021. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
63%

#31!

Szerintem inkább te fogod besz*pni, hogy csak te nézed jobbkezesnek a körforgalmat, de legalább lesz egy jó napjuk a rendőröknek.

2021. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan azokat a szabályokat sem tudják alkalmazni, amelyik benne van a KRESZ-ben.

Például itt:

[link]


Többször is leüvöltötték már a fejem, mert szerinte a macisajtja erősebb, mint az én stoptáblám.

Ideérek, vonalnál megállok. Körben senki. Indulok tovább.

Már bent vagyok, amikor kijön elém a később érkező. Lesatuzok.

És még ő mutogat, nyolcszöget meg háromszöget rajzol a kezével, meg üvöltözik. Szerintük nekem a jobbról érkezőnek elsőbbséget kellett volna adnom.

2021. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

#33: nekem már elég sok majdnem balesetem volt abból, hogy nem ismerik az emberek a jobbkéz szabályt.

Ez a körforgalom mondjuk elég fura, de azért elég egyértelmű a helyzet.

2021. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
33 vagyok. Milyen jobb kéz szabályról írsz itt?
2021. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#35: erre reagáltam

"Sajnos sokan azokat a szabályokat sem tudják alkalmazni, amelyik benne van a KRESZ-ben."

2021. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
48%
#26: És a jogszabály ismerete nélkül miért feltételeznéd azt hogy jobbkézszabály van a körforgalomnál? Ennyi erővel k*rvasokmindent feltételezhetnék és mindig töprenghetnék minden kereszteződésnél hogy most épp mi lenne HA. Engedd már el a dolgot, fa**ságot mondtál, nyeld le.
2021. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
#37: a KRESZ vizsga miatt, tudod táblák, kereszteződesek, ilyesmi.
2021. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
48%
#38. Igen, a KRESZ vizsgának köszönhetően felismerem a macisajtot a körforgalomnál.
2021. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Kezdjük az elején! Csak gyalogosként közlekedtél,esetleg kerékpár,kismotor is volt alattad? Semmilyen rokon,ismerős sem vitt az autójával,ahol,ha lehet,menet közben,ha nem,akkor otthon megbeszélnetek,hogy mi miért történt? Csak gyalogos,"előképzettséggel",valóban gondjaid lehetnek,illetve már vannak.
2021. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!