Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akkor itt most nekem lenne...

Akkor itt most nekem lenne elsőbbsègem?

Figyelt kérdés

Forgalmi rend:

Van egy főútvonal, mellèk útvonal találkozása. Lámpás kereszteződès, lámpás, gyalogos átkelő hely.

Alap estben egyszerű a törtènet:

Ha működik a lámpa az szerint kell közlekedni.

Ha nem működik alap estben a gyalogos az első ès utánna a megfelelő sorrend. De van egy kereszteződès ahol a mellèkútról èrkező autósoknak macisajt van kirakva. Ami nekem kicsit bezavar, a gyalogos lámpára amerről èrkezik a gyalogos, oda is ki van rakva a "gyalogosoknak" a macisajt. Tehát akkor q tábla miatthiába van zebra, a gyalogosoknak nincs elsőbbsège? Az összes gyalogos lámpára ki van rakva, tehát nem az van hogy valaki oda tett 1 et. Ha este sárga lámpánál elütök valakit a zebrán,ert nem látom mert este fekete ruhában, kilèp elèn, akkor ez a tábla felment az alól, hogy èn vagyok a hibás?


2021. aug. 5. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Gyalogosoknak nem raknak ki macisajtot.

Szerintem bringás átkelő is van ott, azokra vonatkozik.

2021. aug. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
van bringás is... sárga felfestès...
2021. aug. 5. 09:16
 3/8 A kérdező kommentje:
azèrt fucsálom èn is mert a kettő elèg ellentètes lenne...
2021. aug. 5. 09:16
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Az a bringasávnak a táblája. Általában kisebb, mint a hagyományos macisajt.

A gyalogosnak nincs ilyen tábla

2021. aug. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Ilyen átkelőknél a tekerő bringásnak elsőbbséget kell adnia neked, de ha leszáll és tolja, akkor neki van elsőbbsége.


Ha látom, hogy közelít bringával az átkelőhöz, én el szoktam engedni tekerve is.

2021. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
èn is elengedtem mindig(ezt a táblát nem láttam, a zebra miatt max elsőbbsèget kell adni, meg az a biztonságosabb... a mèretèt nem nèztem.... csak annyira fura volt, nem tudtam hova tenni...
2021. aug. 5. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
És nektek köszönhetően már akkor sem állnak meg és adnak elsőbbséget, amikor valaki a bizalmi el alapján arra számít, hogy a biciklis figyelembe veszi a macisajtját.
2021. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

#7

Kamikaze bringás esetén max. védeni lehet a szitut.

Én arról beszélek amikor látom, hogy lassít és felkészül a leszállásra. Ilyenkor intek hogy guruljon át, nem kell leszállnia miattam.


És persze szemből sem jön senki nagy sebességgel, mert "lecsalogatni" sem jó ötlet a bringást.

2021. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!