Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg veszélyes 80-al menni?

Tényleg veszélyes 80-al menni?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


6-os válaszadó válaszai alapján balesetveszélyes lakott területen kívül 80-al menni, 100-al kell minimum.


2021. szept. 14. 14:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem az. Több mindentől függ. Útminőség, beláthatóság stb.
2021. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
indirekt módon az. Lassítja a forgalmat és emiatt frusztráltak az emberek,mivel nem tudnak haladni a dolgukra. Emiatt necces helyeken vagy felgyülemlett hosszú sorokat előznek az emberek ami pedig balesetveszélyes. A 90 helyett 80 annyira nem gáz,de elég gyakran találkozok olyannal, hogy 60-70 el megy valaki 90 helyett és már 8-10 kocsi van mögötte. Sajnos elég sok a béna vezető aki nem meri megelőzni az ilyeneket így hatványozódik a helyzet. Nem a 80 al vezetés a balesetveszélyes hanem az,hogy rakás embert ingerel ez.
2021. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem, a 6. válaszoló pont az a kategória, akik miatt sok baleset van.
2021. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%

80-nal


100-zal


Hogyan jön ez ki nyelvtanilag?


A 80 szó N-re végződik. Ezért a -val toldalékból -nal lesz.

A 100 szó Z-re végződik. Ezért a -val toldalékból -zal lesz.


További példa: 20 + val = 20-szal (nem 20-al)

2021. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De miért fogja az előzgető ember az előtte 80-al haladóra, ha balesetet okoz? Mi az, hogy ingerelt mert haladna? Miért van az, hogy anesztes asszisztenseként az ilyen nagyszájú emberek műtétjénél asszisztálok a legtöbbet? Miért a vétlenek halnak meg általában? Hogy lehet valaki akkora görény, hogy nem vállalja a felelősséget, hanem a lassabban haladóra fogja? Miért kellene bárkinek megszegnie a szabályt, csakmert az emberek gyorsabban akarnak hazaérni 5 perccel? Mostanában rengeteg balesetünk van, ne legyél kérlek ingerelt azért, mert az előtted levő nem 100-al megy. Lehet, hogy csak beakarja tartani a szabályokat, mert már nincs több pénze csekkeket kifizetni, ha megbüntetnék. Kérlek legyél türelmesebb. Nem egy gyermek eseténél voltam ott, aki ilyen felfogás miatt került veszélybe. Lehet, hogy úgy érzed igazad van, de 20 év után már sok mindent láttam. Mostanában 100* több a baleset, mint eddig. Mindenki nagyon siet, és ideges. Attól, hogy te mérgesen kielőzöd az előtted levőt, mert tegyük fel, tényleg kezdő, béna, stb. Attól, ha te balesetet okozol, a hibás te leszel. TE lelkeden szárad a dolog. Köszönöm ha elolvasod, és picit elgondolkodsz, és türelmesebb leszel.
2021. szept. 14. 15:00
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

#4 +1


Kérdező:

Egy troll válasza miatt ne írj ki kérdést! 🤦‍♂️

Nem hiszem el, hogy nem egyértelmű neked, hogy csak idegesíteni akarja az embereket. Hagyd már, ne etesd!

2021. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

A körülményektől függ, de kialakulhat olyan helyzet is, amikor rosszabb egy 80-al haladó, mint egy 60-as tempóban közlekedő.

Ami viszont a másik sebességétől független, hogy a járművezetőnek legyen türelme, és legyen toleráns a másikkal szemben(ez sokszor nincs)

Nem tudhatja, hogy a másik miért halad lassan, főleg akkor nincs értelme mérgelődni, ha meg lehet előzni a lassan haladót.

Sűrű szembe forgalomnál, amikor nincs lehetőség a biztonságos előzésre, vagy csak ritkán nyílik arra alkalom, pedig éppen a hideg fejjel átgondolt cselekvésre van szükség.

Pontosan az olyan helyzetekben fordulhat elő az, hogy egy 60-al haladót könnyebb megelőzni, mint a 80-al haladót... de csak bizonyos helyzetekben, nem azt jelenti, hogy 80 helyett menjen inkább 60-al.

2021. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Én sem erre gondoltam. Nem ezzel van a problémám. Én is dinamikusabb vezetők közé tartozom.


A hozzá állás ami nagyon feltud bosszantani. Mi az, hogy én ingerült vagyok mert dolgom van, ezért előzök, majd frontális ütközés esetén rákenem az egészet arra, hogy de mert előttem nem ment 100-al? Normális az ilyen?

2021. szept. 14. 15:12
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Általában senki nem tudja az okát, hogy az előtte haladó miért megy lassan.

Lehet az indokolt, vagy indokolatlan, de a szabályokat köteles betartani, tehát felelőtlenül előzésbe sem kezdhet, ha balesetet okoz, nem hivatkozhat arra, hogy valaki lassan ment, és nem volt türelme várni a megfelelő alkalomra.

2021. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%

én úgy mondanám, hogy ha minden adott ahhoz, hogy GPS szerint a szabályos 90-nel haladj (ez óra szerint 95-100 is lehet, autótól függően), akkor feleslegesen kényszerítesz előzésre másokat, akik haladnának

nyilván ha xar az út, vagy nem lehet normálisan belátni, az más tészta

2021. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!