Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg veszélyes 80-al menni?

Tényleg veszélyes 80-al menni?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


6-os válaszadó válaszai alapján balesetveszélyes lakott területen kívül 80-al menni, 100-al kell minimum.


2021. szept. 14. 14:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%

Azt se felejtsük el, hogy 80-nal haladni nem feltétlenül szabályos. Igen, valóban nincs előírt minimum sebesség. Viszont a kreszben meg van határzova a forgalom indokolatlan akadályozása, ami bizony tilos.

Természetesen a 80-nal haladás nem minden esetben indokolatlan (és így nem minden esetben szabálytalan), de van amikor igen.

2021. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

#11#

Ez egy gumi szabály, ami valójaban ellenőrizhetetlen, nem is foglalkoznak vele a rendőrök sem.

Egy lassan haladó mondhatja azt pl, hogy fáj a feje - vezetőképes állapotban van, de a biztonság miatt lassabban vezet.

Nem fogják neki azt mondani, hogy álljon félre, és el ne induljon addig, amíg a feje fáj.

2021. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Akkor sem foghatod rá a balesetet. Akkor ha a GLS az út szélén áll, és és kikerülöm, majd frontálisan ütközök, ráfogom, hogy miatta van? Nem baj, ha gyorsabban mész, menjél. Csak ne háríts, mert az gusztustalan.
2021. szept. 14. 16:19
 14/22 anonim ***** válasza:
25%

Hol írtam én, hogy ráfoghatom a balesetet? Kérlek idézd ezt a részt (nem tudod, mert nem írtam ilyet). Azt írtam, hogy a 80-nal történő haladás BIZONYOS ESETBEN kimerítheti a forgalom indokolatlan akadályozásának fogalmát, tehát tilos. Nem hárítok semmit, egy valós tényszerű állítást tettem. Az a gusztustalan, hogy olyan állítást akarsz a számba adni, amihez hasonlót sem mondtam...


Egyébkéne:

A kérdésed arra irányult, hogy veszélyes lehet-e (igen, veszélyes lehet) 80-nal haladni, nem pedig arra, hogy jogilag a 80-nal haladó autós lehet-e felelős (nem, nem lehet felelős) a balesetért. A kettő nem feltétlenül függ össze.


Példa: Ha én éjszaka lerobbanok az autómmal, ezért kénytelen vagyok az országúton (beszorult a fék, nem tudom letolni az útról) kivilágítatlanul (lerobbant az autó, nincs áram) megállni, akkor én leszek a felelős azért ha valaki nekem jön? Nyilván nem, álló autó nem okozhat balesetet. Ettől függetlenül veszélyes éjszaka, kivilágítatlanul lerobbanva állni az úton? Nyilvánvaló hogy veszélyes. Márpedig te azt kérdezted veszélyes-e, nem pedig a felelősségről kérdeztél...

2021. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

14-es, ne kapaszkodj az akadályozás tilalmába, mint érvbe. Azért aki 80-nal halad 90 helyett, az mégis kit akadályoz? Hiszen lehet haladni, lehet előzni, hogyan valósul meg az akadályozás? Sehogyan.


Az említett klauzula célja inkább az, hogy szórakozásból, bosszúból, tiltakozásbóp stb. senki se álhasson keresztbe a főutcán, akadályozva a közlekedést.

2021. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%
Énpedig tojok rá, hogy mennyivel akar menni. Berakom 5.-be és 70-el megyek országúton, mert nekem úgy van kedvem és sokkal kevesebbet fogyaszt a kocsi is a k.drága benzinből. Nem sietek. Ha meg akar előzni, ott a 20km/h-s különbség.
2021. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

"Azért aki 80-nal halad 90 helyett, az mégis kit akadályoz? Hiszen lehet haladni, lehet előzni, hogyan valósul meg az akadályozás? Sehogyan."


Akkor ha én az álló autómmal a 2x1 sávos út egyetlen sávját foglalom el "csak úgy" az sem számít szerinted indokolatlan akadályozásnak? Hiszen ki lehet kerülni.

2021. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%
#14 Szóval te voltál 2010-ben az a bizonyos hatos válaszoló :D
2021. szept. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
65%
nyugodj meg, tèlen ő az első profi sofőr akit az árokból húznak ki. Nekem 2 ève van jogsi, volt olyan kátyú beleszaladok 90 nel ott maradok. Ha 60 nal mèsz arra figyelj, hogy ne tartd fel ha csak minimálisan, ha kielőz, enyhe fèkezèsselsegítsd az előzèst.
2021. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy mi az, hogy valaki ingerült, mert előtte 80-al mennek? Ezért miért, és hogyan? Mennyi idővel érsz haza hamarabb, ha 110-el mész? Mert én nem érzékelem, hogy ennyi sebességgel jóval hamarabb otthon lennék, hogy megérje ezért veszélyes előzésbe kezdenem...
2021. szept. 15. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!