Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy jó autóval veszélyes...

Egy jó autóval veszélyes 200-220-as tempót menni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyfüggő, sofőrfüggő.
2020. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

200 feletti tempóhoz nem csak jó autó kell, hanem jó sofőr, jó út és közlekedési viszonyok.


Azt ugye tudod, hogy Magyarországon hivatalosan, közúton, 130-nál gyorsabban sehol sem mehetsz.


De menj el egy pályára, vagy ki Németországba, ott a korlátlan szakaszokon meghajthatod a gépet.

2020. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van autó, amivel veszélyes, mert nagyon bizonytalan a futóműve, olyan érzésed van, mintha el akarna repülni az egész. Míg egy igazi autobahnos cirkálóval (nagy Audik, BMW-k, Mercik amik direkt erre lettek kitalálva) 220nál is olyan stabilan, magabiztosan suhan az autó, mint más autó 80nál. És ez igaz a régiekre is, nemcsak az újakra, már egy E34es 5ös BMW is atomstabil 240nél is, hiába 30 éves konstrukció.
2020. okt. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem veszélyes.
2020. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a jó autó?

Abroncsok sebességindexe?

2020. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Már 50-el is veszélyes lehet a közlekedés. A sebesség növekedése hatványosan növeli az autóra ható erőket (pl. fékútban ez jelentkezik).

Szóval igen, veszélyes.

2020. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy kifutópályán szinte veszélytelen, forgalomban meg olyan dolog, hogy nem csak rajtad múlik.
2020. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Forgalomban akármilyen autóval csinálod, mindig kockázatos. Elég csak annyi, hogy valami "csiga" nem veszi észre hogy jössz és kimegy eléd a sávba autópályán 140-el.
2020. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ma már egy átlagautóval is képes ilyen sebességre és nem is relatív komfortos is. Egy bökkenő van: ha nem egyedül lezárt pályán közlekedsz. Mert vannak rajtad kívül mások, lassabb járművek is az úton. A nagy sebességkülönbség, pedig veszélyes lehet. Ezen kívül még autópályán is lehetnek állat. Én pl már csaptam el egerészölyvet, nyulat, majdnem rókát is autópályán. 130-cal is bőven elég volt.

Lezárt versenypályán jó látási és útviszonyok mellett egy átlagos nem túl öreg 150 lóerő körüli autó teljesen alkalmas az ilyen sebességgel történő haladásra.

2020. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na azt jól leírtam... Szóval ma már egy átlagautó is relatív komfortos körülmények között képes ilyen sebességre. Értem ez alatt, nem süketülsz meg az autóban és nem imbolyog, kóvályog a kaszni. Ezt akartam fentebb írni.
2020. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!