Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A közlekedéskor miért van...

A közlekedéskor miért van ilyen elválasztó szalagkorlát? Két sáv egyik irányba, szalagkorlát, két sáv másik irányba. Ha nem lenne, akkor egyből vissza lehetne fordulni; és nem kéne olyan hosszan ellenkező irányba mennie.

Figyelt kérdés

Én nekem nincs jogsim, sose volt, nem is akarok, teljesen laikus vagyok az autóvezetéses témában.


Ezt a videót néztem, itt pl egy olyat is mondtak, hogy pl valakik nem akarták megvárni a helyszínelést, ezért visszafordultak; de ekkor szóval forgalommal szemben kellett haladniuk.


Gondolom, hogy mert nem tudtak átmenni, mert ott volt a szalagkorlát. De ha meg rendesen visszafordulhattak volna , át a másikirányba menő útra; akkor valaki csak beengedte volna őket gondolom, vagy ha pl nem is jöttek volna szembe; és akkor nem kellett volna annyit szembe/visszafelé menniük.


Na, tehát, ez most így praktikus, hogy le van választva szalagkorláttal a két irány, vagy nem?


Még ezt ide be is rakom kérdésbe is. Lehet tartózkodni is; nem kell feltétlenül az egyik oldalra pártolni.


Tehát én ezt csak kérdem.


Szóval a szavazás: Praktikus, hogy le van választva a szalagkorláttal a két irány? Vagy esetleg nem a legjobb? Miként vélekedtek ?


Bármilyen tapasztalatokat is írhattok kommentbe, aki akar. Az is érdekes lehet, ha nem saját, csak hallotta, vagy olvasta valahol az ember. Fontos, és érdekes lehet. De tehát mondom, én nem értek az autós közlekedéssel; én azt tudom, hogy ha a gyalogosnak zöld, akkor én akkor megyek.



2021. aug. 30. 19:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon max 130km/h-val lehet közlekedni autópályán, autóúton max 110km/h-val. (egyéb engedéllyel több is lehet)


A szalagkorlát pont azt hivatott megakadályozni, hogy véletlenül ne vágódjon át senki a másik, vele szembejövő sávba és ne legyen belőle frontális ütközés. Amerikában több méter elválasztó vizesárok is szokott lenni a két ellentétes irányú forgalom között!

2021. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez általában olyan utakon van, ahol nagy forgalom van és/vagy nagy sebesség (100+) van engedélyezve.

Ilyen utakon a fokozott baleseti kockázat miatt már nem engedhető meg, hogy a szembejövők akármilyen helyzetben is szembetalálkozzanak egymással (kisodródás, szabálytalan balkanyar vagy visszafordulás), ezért szükséges fizikailag elválasztani a 2 irányt egymástól. Emiatt a sapkaotthonhagyós autósoknak adott esetben akár 10-20 km-t is autóznia kell a következő visszafordulási lehetőségig, ami 130-as sebességgel nem több, mint 5-10 perc.


El kell dönteni, hogy mi a fontosabb: a nagyobb sebesség és nagyobb biztonság vagy hogy az egyszeri sapkaotthonhagyós emberke gyorsabban vissza tudjon fordulni.

2021. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit, hogy ezért vannak jó előre kitáblázva a lehajtók (1000 méterrel és 500 méterrel előtte is van előjelző), hogy legyen ideje lehajtani, annak aki le akar.
2021. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
wazze is szövegel szorgalmasan!
2021. aug. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
Ott van szalagkorlát ahol gyorsan mész. Ha valaki áttérne szembesávba (nem direkt, bármilyen okból, durrdefekt, elaludt, stb) és 130-al frontálisan ütközik, ott mindenki azonnal meghal. Így max felszántja az autója oldalát. Megfordulni pedig legajtóknál lehet ami 5 percenként van.
2021. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
"5 percenként" Aha, persze, attól függ milyen színű volt az építéskor aktuális polgi zászlója és milyen sebességgel repeszt valaki. Lehet az a lehajtó 2 percre és 25 percre is.
2021. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm; érdekesek a válaszok; és hasznosak; jókat írtatok.
2021. aug. 31. 15:31
 18/18 A kérdező kommentje:
Akinek még eszébe jut valami, szívesen olvasom.
2021. aug. 31. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!