Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A közlekedéskor miért van...

A közlekedéskor miért van ilyen elválasztó szalagkorlát? Két sáv egyik irányba, szalagkorlát, két sáv másik irányba. Ha nem lenne, akkor egyből vissza lehetne fordulni; és nem kéne olyan hosszan ellenkező irányba mennie.

Figyelt kérdés

Én nekem nincs jogsim, sose volt, nem is akarok, teljesen laikus vagyok az autóvezetéses témában.


Ezt a videót néztem, itt pl egy olyat is mondtak, hogy pl valakik nem akarták megvárni a helyszínelést, ezért visszafordultak; de ekkor szóval forgalommal szemben kellett haladniuk.


Gondolom, hogy mert nem tudtak átmenni, mert ott volt a szalagkorlát. De ha meg rendesen visszafordulhattak volna , át a másikirányba menő útra; akkor valaki csak beengedte volna őket gondolom, vagy ha pl nem is jöttek volna szembe; és akkor nem kellett volna annyit szembe/visszafelé menniük.


Na, tehát, ez most így praktikus, hogy le van választva szalagkorláttal a két irány, vagy nem?


Még ezt ide be is rakom kérdésbe is. Lehet tartózkodni is; nem kell feltétlenül az egyik oldalra pártolni.


Tehát én ezt csak kérdem.


Szóval a szavazás: Praktikus, hogy le van választva a szalagkorláttal a két irány? Vagy esetleg nem a legjobb? Miként vélekedtek ?


Bármilyen tapasztalatokat is írhattok kommentbe, aki akar. Az is érdekes lehet, ha nem saját, csak hallotta, vagy olvasta valahol az ember. Fontos, és érdekes lehet. De tehát mondom, én nem értek az autós közlekedéssel; én azt tudom, hogy ha a gyalogosnak zöld, akkor én akkor megyek.



2021. aug. 30. 19:49
A kérdező szavazást indított:
Praktikus, hogy le van választva szalagkorláttal a két irány, így a legjobb ez
Nem praktikus egyáltalán, hogy le van választva szalagkorláttal a két irány
Van jó oldala is, rossz oldala is egyenlően
Van jó oldala is, rossz oldala is, meglátásom szerint többnyire rossz
Van jó oldala is, rossz oldala is, meglátásom szerint többnyire jó
Nem tudom biztosra megítélni
Egyéb válasz
19 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Meg még az, hogy ha észreveszi, hogy figyelmetlen volt, és rossz irányba megy, mondjuk ott megfordulhat, de rögtön át tudna menni a neki kellő útra.


Még nem néztem végig a videót, még mindjárt végignézem.


https://www.youtube.com/watch?v=wqmahsvNRZI

2021. aug. 30. 19:50
 2/18 A kérdező kommentje:
De mondjuk az is igaz, hogy ha valaki elszabadul a szalagkorlát egyik oldalán, és pl elveszti az irányítása alól a járművet, akkor csak a szalagkorlát egyik oldalán tarolja le a többi autósokat;a másik oldalra remélhetőleg nem csúszik át, és ott nem pusztít; tehát így pl megfogja; és akkor tehát a szalagkorlát túloldalán lévők védve vannak.
2021. aug. 30. 19:52
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Abba kell belegondolni, hogy az ilyen utakon 130 km/h-vel, vagy afeletti sebességgel közlekedő járművek vannak. Életveszélyes lenne, ha bármikor eléjük kanyarodhatna egy ilyen megforduló autós, ilyen nagy sebességről pedig beengedni is szinte lehetetlen.


Így jó, ahogy van, fizikai lehatárolással, ez egy megfelelő védelmet ad. Autópályán egyébként is tilos megfordulni, ha nem lenne szalagkorlát, akkor is tilos lenne.

2021. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A szalagkorláttal elválasztott utak nagy része gyorsforgalmú út. Ha valaki ott nekiállna lefékezni a belső sávban meg fordulgatni, hatalmas balesetek lennének.
2021. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de mégegy; akkor pl lehetne esetleg olyat, hogy akkor ilyen védősáv, mondjuk akkor az is a fű rovására lenne építve, de lehet, hogy pl akkor legalább biztonságosabb lenne; hogy lennének ilyen kis szakaszok, például 60 méterenként át lehetne menni a másikirányba haladó sávhoz, de egyből nem arra fordul ki, hanem lesz még egy ilyen "védővonal", "védőút", ami halad a már rendesen haladók mellett; és akkor ott felgyorsulhat addig az újonnan érkező, a visszaforduló autós, és akkor nem tarolják el, akik már eleve azon az úton, abba az irányba akartak menni.

És akkor arra a "védősávra" mehetnének rá, csak azok, akik éppen rájöttek, hogy visszakarnak fordulni; mert pl otthon maradt a sapkája valakinek pl.



Meg még a másik, hogy hamar vissza tudnak -e fordulni egy ilyen autópályán/pályáról valakik, akiknek pl otthonmaradt a sapkája, fürdőruhája, pénztárcája; satöbbi. ?


Erre is akinek van kedve válaszolhat.

Köszönöm az eddigieket

2021. aug. 30. 19:58
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha odatennél még 2 ilyen sávot, az még 5-7 méterrel szélesítené az utat. Ez sok helyen kivitelezhetetlen. A következő lehajtóig el kell menni, aztán utána majd visszatérni.
2021. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy 19:56 kor is jött egy, azt még nem olvastam, amikor írtam a 19:58-asomat



De tehát köszönök minden választ



De még szóval akkor lehetne még akár ott is egy ilyen lassítós sáv. De mondjuk ha többen is akarnának lassítani egyszerre, az is necces lehetne. Ha mondjuk az előrébb lévő jármű fékez gyorsabban és akkor ha a mögötte levő beleszaladna. Az is durva lenne. :S:S

2021. aug. 30. 20:01
 8/18 A kérdező kommentje:

A kövi lehajtó az kb hány perc szokott lenni általánosan az utakon ?


Köszi az eddigieket

2021. aug. 30. 20:01
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
5 perc kb. Elég sok le és felhajtó van, főleg a zsúfoltabb részeken. Kihaltabb országrészeken előfordulhat, hosszabb üres szakasz.
2021. aug. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Aki még hozzá tudna valamit fűzni; kérem, fűzze. :)

2021. aug. 30. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!