Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szemèlyi sèrülèssel járó...

Szemèlyi sèrülèssel járó balesetnèl, elálhatok a bírósági ügytől?

Figyelt kérdés
Tehát abban az esetben ha nem lesz komoly bajom, ès nem èn voltam a hibás.... vagy ez hogy működik?
2021. aug. 17. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert olyankor a rendőrség tesz feljelentést a szabályszegő ellen. Te max a kártérítés elől hátrálhatsz ki, hogy az neked nem kell.
2021. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te tettél feljelentést vagy indítottál pert, akkor marad az, hogy a rendőrség hivatalból indított eljárást, tehát nem.
2021. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
èrtem. Köszönöm a gyors válasz. Gondolom csak az felől mondhatnèk le amit nekem ítèlnek pl 100 ezert megítèlnek 1 èv felfüggesztet,ès mit tudom X büntetőpontot, vagy 1 èv vezetès eltiltás, akkor az összegről lemondhatok de a többi marad.
2021. aug. 17. 09:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem, a büntetésről nem mondhatsz le. Csak a neked eső kártérítésről. A kérdés is úgy szólt, hogy ha nem te vagy a hibás...
2021. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igen elnèzèst reggel van. Újraírom:

tehát ha a vètkesnek kell nekem fizetni 100 ezret, illetve a vètkes kap 1 èv felfüggesztettet, ès 1 èv vezetèstől eltiltást, akkor èn a 100 ezerről lemondhatok, de a vètkes ugyanúgy lesz felfüggesztetje, illetve eltiltása...

(elnèzèst tènyleg èrthetetlenül írtam)

2021. aug. 17. 09:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te voltál a hibás, akkor eleve nem fogsz büntetést, eltiltást meg hibapontot kapni. Legfeljebb ha egyéb szabálytalanságot elkövettél a baleset idején (tilosban előzés, alkoholos befolyásoltság, jogosítvány nélküli vezetés, gyorshajtás). Erről viszont nem fogsz tudni lemondani.
2021. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

""tehát ha a vètkesnek kell nekem fizetni 100 ezret "

Te fizetsz ??

Legalább letudnád normálisan és érthetően írni.

2021. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:24

Érthetően írta. Te nem érted.

2021. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nem, mert nem èn vagyok a vètkes. az csak egy pèlda volt.

De akkor írom így hátha jó lesz:

"A" szemèly elüti "B" szemèlyt a zebrán. (itt már hogy "B" szemèly nem mondhatja azt hogy nem kèr se tárgyalást) A bíróság "A" szemèlyt bűnösnek találják ès "A" nak fizetnie kell "B" nek X ezer ft ès ugyanúgy "A" embert elitèli a bíróság 1 èv felfüggeztetre, ès 1 èv vezetèstől ."B emer itt csak abba szólhat bele hogy "A" tól nem "fogadja el" az X ezer forintot.

2021. aug. 17. 09:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben nem a vétkes fizet, hanem a biztosítója. Erről szerintem lemondhatsz, nem vonjátok be a biztosítót.

Ezen felül még polgári peres eljárásban követelhet kártérítést a sértett, de azt sem kötelező indítani.

2021. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!