Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kell-e fizetni perköltséget...

Kell-e fizetni perköltséget vesztes bírósági eljárás esetén a rendőrség ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom az igazamat bizonyítani a rendőrséggel szemben csak bírósági eljárás keretén belül. Közlekedési szabálysértésről van szó. Szeretném tudni, hogy ha valami miatt elutasítanak, lehet-e perköltségre számítani. Nem hisze egyébként, hogy szakértőket kellene bevonni az ügy tisztázásába. Kérem, hogy csak olyan válaszoljon, aki érdemi infót tud nyújtani!

#bírósági tárgyalás #közlekedésrendészeti eljárás
2015. ápr. 18. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A perköltségeket minden esetben a vesztes fél fizeti!
2015. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tuddom, alapesetben így van, de mi a helyzet rendőrségi ügyekkel?
2015. ápr. 19. 06:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Eljárási költségre gondolsz? Azt lehet hogy te kapod, de lehet hogy az állam terhére írják.
2015. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
KÖltségvetési szerv elleni perben is a vesztes fizet.
2015. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt mondták nekem, hogy mivel nem polgári peres eljárásról van szó, nem kell fizetni, ha az ember elveszti
2015. ápr. 20. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen ügy, de büntetőnél pl. szintén a "vesztes" (=elítélt) fizet, csak nem perköltség a neve, hanem bűnügyi költség...
2015. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!