Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan definiálnátok azt,...

Hogyan definiálnátok azt, hogy valaki jól tud vezetni?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, mert van egy haverom, aki úgy gondolja, hogy jól tud vezetni annak ellenére, hogy 1 éves a jogosítványa (előtte nem vezetett autót), azt gondolja, hogy utcára minimum 300 lóerős autó kell, hogy neki lehessen rúgni, ha olyan kedve van, és akkor már gyorsuljon is, a forgalomban rendszerint felidegesíti magát kis hülyeségeken, és a kanyarokat is majdnem olyan íven veszi, mint ahogyan csuklós buszok szokták, gyalogost nem engedi el, ilyesmik... de ő mégis úgy gondolja, hogy jól tud vezetni... Ezek után merült fel bennem a kérdés, hogy számotokra mit jelent az, hogy valaki jól tud vezetni?
2021. aug. 15. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, aki technikailag is jól kezeli az autót és közlekedni is tud.

Technika alatt ilyenekre gondolok, hogy tudja hol fér el; nem okoz gondot egy sávváltás; tud normálisan tolatni; tud parkolni minden helyzetben; emelkedőn el tud indulni kuplungégetés nélkül; nem bólogat az autó (megálláskor, váltáskor); kanyarban egy íven megy, nem rángatja a kormányt; váratlan helyzeteket is időben, jól le tud reagálni.


Közlekedés alatt olyanokra gondolok, hogy átlátja a forgalmi szituációkat és gyorsan meg tudja oldani azokat; észreveszi és értelmezi a táblákat; figyeli a mögöttes forgalmat; ha teheti segít a többi közlekedőnek; nem agresszív; nem "büntet"; nem kockáztat előzést pár másodpercért; tud tájékozódni táblák alapján.

2021. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
11, az aki 2 parkolóhelyre áll be középre, az sem tud vezetni. Ma megnéztem, kapásból 3 parkolóhely minusz. Egyiknél az első hely szélétől 1 méterre álltak meg és nem kisautóval, másik oldalon ketten álltak le 3 helyre szintén nem kisautóval. Nem idegesítettem magam tovább...
2021. aug. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Fhúú, köszi a válaszokat! Hát ezek szerint elég hasonló elképzeléseink vannak.


A 10-es válaszoló ötlete nagyon tetszik :)

2021. aug. 16. 00:52
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Ismerősöm apja 54 éve vezet, saját hibás balesete nem volt. Autóit Budapesten munkába járáshoz használta, és majdnem minden hétvégén kirándult a családdal. Nyugdíjazásától is rendszeresen vezet, fia szerint évente átlag 40-50 ezer kilométert. Gondolom, a jól vezetők közé tartozik.
2021. aug. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
a jól vezet ès a bátor ember között van különbsèg. A saját korlátaimon belül èn jól vezetek, de ha lenne valami olyan váratlan helyzet, akkor lehet elvèreznèk. Ha összessègèben megkèrdeznèk hogy milyen sofőr vagyok akkor annyit tudnèk mondani, hogy szabályosan el tudok jutni a ból b be. 1 èves jogsival rendelkezem èn is. èn ès haverod között annyi a különbsèg hogy èn tisztában vagyok a korlátaimmal, haverod meg b...hatja a 300 LE.-t mikor az oszlopnak vagy korlátnak csapja az autót...
2021. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki magáról állítja... na az biztosan nem tud jól vezetni, csak nagyképű majom.
2021. aug. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!