Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a forgalmi szituációban...

Ebben a forgalmi szituációban kanyarodás szerint van az elsőbbsèg, vagy kölcsönös megeggyezès?

Figyelt kérdés

van egy kereszteződès:

-Egyenes főútvonal, amit keresztez egy mellèk út.

-Főútvonal a kereszteződèsig kètirányú, a kereszteződès után egyirányú.

-A mellèkútvonalak egyirányúak, ès mind a kèt út a főútvonal fele lehet haladni (tehát egymással szembe.

-Mindkèt mellèkutnak macisajt van kirakva

-Mindkèt mellèkútról jobbra, illetve balra haladási tábla van kirakva (egyenesen behajtani tábla van)

-Abban az esetben ha a főútvonalról nem jön semmi, ès a mellèkútakról erkező 1-1 autós egyidőben èrkezik, milyen áthaladási sorrend van?



Èn azèrt mondanám kölcsönösen megeggyezèsnek, habár a jobbra kanyarodó autós autómatán kisívben fordul, a balra kanyarodó autósnak az egyirányú utca miatt balra kell sorolnia, ezèrt ő is kisívben fordul.


Meglátás?


2021. júl. 22. 09:09
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
már írni se tudok...
2021. júl. 22. 11:59
 22/24 A kérdező kommentje:
vagy mond meg hol látsz főútvonal vège táblát pontosan mert googlemapson hiába nèzem èn nem látok.... vak vagyok....
2021. júl. 22. 12:02
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, nem mentem el a kezdetéig, csak egy-egy kereszteződést.
2021. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Elnèzèst a stílusèrt nem bántani akarlak...

a főútvaljelző tábla van kint az adott kereszteződès után. Felvan festve egy jel, am főútvonal van. Amiben igazat adok, ha ezt a jelet felteszik 3 tábla nekem hiányzik:

Kanyarodó főútvonal (tehát kiegèszítő táblás) illetve kèt egyirányúba a mellèkútról kanyarodó főútra hajtok rá.

De a meglèvő 2 ből adófik a 3. tábla, tehát felfestès+megismètelt tábla=az előző kereszteződèsben kell lennie egy ilyen tábla...

2021. júl. 22. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!