Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Első jogosítványosként vezethe...

Első jogosítványosként vezethetek az igénylőlappal?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Magyarországon igen. Tavaly nyár óta.
2021. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
èn úgy tudom nem. Tavaly februàrba nekem azt mondtàk hogy ne vezessek (okmàny iroda) hogy azóta vàltozott e nem tudom
2021. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2021. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Igen, Magyarország területén, a vezetői engedély megérkezéséig, de legfeljebb 30 napig.


Bár neked már nem számít, de nem tavaly nyár óta, hanem 2021. február 1-től van olyan jogszabályi rendelkezés, amely „vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása” esetét is tartalmazza erre vonatkozóan.

↑ A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 3. § (2a) bekezdés tartalmazza, amelyet az 572/2020. (XII. 9.) kormányrendelet 29. § iktatott be, és 2021. február 1-től hatályos.


A 2-es válasz írójának egy évvel az erre jogosító jogszabályváltozás előtt okkal mondták, hogy nem.

2021. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
4:Akkor mièrt lettem lepontozva???
2021. júl. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

✎ 4:Akkor mièrt lettem lepontozva???


Én írtam a 4-es választ (2021. júl. 9. 20:47-kor jelent meg).

• Nem tudom, hogy miért az én válaszom számától kérdezed?

• Nem tudom, hogy melyik kategóriá(k)ban, milyen tékenység(ek) miatt lettél lepontozva; nem látom a toplistád: azt, a téged értékelő ponttáblázattal, csak te láthatod: https://www.gyakorikerdesek.hu/sajat_toplista

• Nem tudom, hogy te melyik válasz(oka)t írtad?

• Ha netán nem pontozásra, hanem értékelésre gondoltál (hasznos, félig-meddig hasznos, nem hasznos), ami nem pontszámként, hanem százalékként jelenik meg, akkor sem tudom mi közöm van hozzá.

Én senki válaszát nem értékeltem: [link]


Egyébként, aki, tévesen, hatályos jogszabályi rendelkezés ellenére, akár határozott, akár határozatlan „nem”-et, illetve „èn úgy tudom nem”-et válaszolt, annak a válasza nem hasznosnak lett értékelve (nem hasznos: 0%-49% tartományban van, piros körben jelenítik meg).

A hatályos jogszabálynak megfelelő igenlő válaszok pedig hasznosnak lettek értékelve (hasznos: 50%-100% tartományban van, zöld körben jelenítik meg).

Nem látok igazságtalanul értékelt választ; bár ilyen megítélést nem lehet tenni a Gy.k.-n.

Az értékeléshez egy feleletválasztós kérdés van: „Hasznos számodra ez a válasz?”. Aki értékelni szeretne, erre a kérdésre háromféle válasz valamelyikét jelölheti meg: hasznos, félig-meddig hasznos, illetve nem hasznos, számára.

Én nem vagyok olyan felsőbbrendű képesség, ismeret birtokában, hogy számon kérhessem bárkin, hogy számára miért olyan hasznosságú a válasz, mint amilyennek jelölte? Helyetted sem tudom megtenni.

2021. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam a papírt és szerepel rajta, hogy feljogosít a vezetésre... kösz mindenkinek !
2021. júl. 10. 08:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Vezethetsz vele.
2021. júl. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!