Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi időt kell vezetnem...

Mennyi időt kell vezetnem ahhoz, hogy úgy menjen a vezetès, mint neki?

Figyelt kérdés

ma egy baràtomat làtogadtam pesten. 2 hetes a jogsim. Oda fele nem volt gàz, mert nem mentem be a vàrosba. Du. viszont igen. Haver kèrdezdete, hogy ne vezessen e ő? mondtam neki, hogy nem kell. kèsz szenvedès volt, mikor mit csinàljak, pedig volt gps ès mondta, hogy mikor merre.vissza fele màr inkàbb àtadtam a volànt. Ott kezdődött hogy ami nekem 1 óra volt, az neki 40 perc. kèrdeztem mit csinàlok màskèpp. Mondta, hogy "sok ideig nèzel egy pontot.ez elvonja a figyelmedet. megnèzel valamit ès nincs időd a màsik rèszt megnèzi. pl jobra kanyarodtàl folyamatosan a làmpàt nèzted,ès nem làttad hogy a gyalogosnak zöld, ès majdnem nem engedted el. zöldre vàlt a làmpàd, elindulsz, gyalogos làmpa zöld, akkor jöhet a gyalogos, megnèzed röviden jön e valaki a màsik oldalt is, ha jön megàlsz ha nem jön mèsz. te voltàl az első nem vàlt vissza a làmpa. tehàt a làmpàt 5-6 mp nèzed, miközben rànèzel zöld mehetsz. rànèzel piros megàlsz. rànèzel sàrga torlódàs fèk mert nem fèrsz be. közel van, nincs előtted senki gàz ès mèsz. zebrànàl egyik oldal màsik oldal nincs senki mèsz. indexel valaki picit elengeded a gàzt lesz 1.5 autó, majd bejön.Gyűtsd be mihamarabb a kellő infód, gondold àt gyors ès cselekedj.

vannak dolgok amik kizàrnak dolgoka, vagy adódik belőlle egy. pl megszűnő sàv jelző tàbla, melletted van valaki. akkor tudnod kell hogy neki be kell ide sorolni. neked elsőbbsèged van, te döntesz. lassítasz ès beengeded, gyorsítasz ès mögèd sorol. nem fogod feltartani, nem jön oldalról belèd.vàlaszthatsz hogy udvarias vagy vagy kreszkövető.... "

parkolàs hip hopp megcsinàlta, nem zavart senkit pedig volt forgalom. nekem 3-4 percig tartott. a legfuràbb az volt, hogy mikor vezetett jàrt a szeme feje ès làtszódott, hogy mindent felfog, mindent làt,ès nem volt meglepetès... mennyi idő mire megszokja valaki egy nagyobb forgalmat, mikor màr nem idegeskedik, hanem jön rutinból.ha segítsèget kèrek tőlle, meg lehet ezt tanítani?


2021. jún. 30. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

helyismeret sokat számít

aztán majd idővel már könnyebben fogsz új helyzeteket is felismerni; gyakorlat kérdése

2021. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Helyismeret és pár év rutin. Persze embere válogatja, van, akinek hamarabb megy, és van, akinek soha. Friss jogsival te még valószínűleg a jármű kezelésében sem vagy annyira gyakorlott, az is eltereli a figyelmet, míg a gyakorlottabbaknak az már ösztönből megy.
2021. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vezetéshez kell egy nagy adag adottság is szerintem.
2021. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!