Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Féltek attól hogy balesetet...

Féltek attól hogy balesetet szenvedhettek ha közúton vagytok?

Figyelt kérdés
2021. jún. 5. 12:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatom mikor elkezdtem vezetni azt mondta. Ha vezetsz, az egyik lábad a börtönbe a másik a temetőben. Felelőségteljesen és óvatosan kell vezetni. Én is tempósabban közlekedek, vagy ahogy mondják dinamikusan, előzgetek stb. De igyekszem mindig jól felmérni a helyzetet, ha más akadékoskodik stb nem megyek bele hülyeségekbe, egymás húzásába mert jó nem sülhet ki belőle. Rengetegszer kis és nagy kocsival majdnem letoltak, kijöttek elém, előztek beláthatatlan kanyarokba és majdnem belejöttek. Mindent meg kell tenni és igyekezni minél jobb reakcióidővel jól dönteni és nem lesz gond többnyire. Természetesen nem lehet mindig mindent kivédeni, erre nem lehet felkészülni. De ha a buszmegállóba vársz a járatodra is elcsaphatnak, kirabolhatnak, leszúrhatnak. Mindenhol történhet bármi.
2021. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Akkor a szerencsének nagy köze van a dologhoz szerintetek? Ki milyen szerencsés?
2021. jún. 5. 22:31
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse IS kell. Meg odafigyelés, jó reflex, stb.

A balesetek túlnyomó többségéhez két hülye kell. Egy, aki baromságot csinál, és egy másik, aki képtelen kivédeni. Tippem szerint 5 % alatt van a tényleg kivédhetetlen okból keletkező balesetek száma. Vagyis, reménykedni kell benne, hogy vagy én védem ki a másik hülyeségét, vagy ő az enyémet. (Az első azért sokkal gyakoribb...)

Sofőrként városban közlekedve 3 percenként keveredünk olyan helyzetbe, amiből baleset is lehetett volna. De nem lett, mert észen voltunk, és elkerültük, és még ijedség se lett. Az ilyesmi annyira megszokott, hogy az ember hazaérve már nem is emlékszik, hogy megint történt pár eset. Csak a durvább esetek maradnak meg.

2021. jún. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez érdekesen működik mert ha én ülök autóba sohasem stresszelek ezen, de még csak eszembe se jut hasonló. Mindegy, hogy Brüsszelig megyek kocsival vagy csak Kistarcsáig, fel sem merül hasonló érzés.


Viszont ha szeretteim indulnak el hosszabb távra akkor mindig eszembe jut és tartok attól, hogy esetleg nem térnek haza.

2021. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
63%
Minimálisan, nekem személy szerint átlagon felüli a reflexem, egyébként pedig normálisan közlekedek, nem rallyzok, persze én is hibázhatok, de valószínűleg ha balesetet szenvedek azt nem én fogom okozni, azzal pedig nem tudok mit tenni, úgyhogy nem igazán félek.
2021. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 MSmester111 válasza:
100%
Szerintem minden épeszű ember fejében ott motoszkál a lehetőség, de sokkal nagyobb a bizalom, minthogy ezért rettegjen az e mber.
2021. jún. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

az utakon minden ötödik járművezető asszasszin. ha nem tudsz egyet sem a környezetedben, akkor te vagy az.

[link]

2021. jún. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
61%

asszasszin?

mit jelent? vagy elírtad?

2021. jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
#18 lesből támad :P
2021. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
nem... bocsánatot kérek ha sértő volt.... tényleg nem értem, hogy mit akart mondani.... lehet hogy egy nagyon jó dolgot akart leírni csak elütötte... nálam is előfordul rendszeresen... :(
2021. jún. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!