Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Féltek attól hogy balesetet...

Féltek attól hogy balesetet szenvedhettek ha közúton vagytok?

Figyelt kérdés
2021. jún. 5. 12:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2021. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Félni nem, de tartok tőle és ennek megfelelő elővigyázatossággal közlekedek.
2021. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Beviz Elek ***** válasza:
94%
Nem. Pontosan tudom hogy benne van a pakliban, ezt el kell fogadni nem pedig görcsölni rajta.
2021. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen is meg nem is.


Nyilván nem úgy ülök autóba, hogy "jajj mi lesz".


Illetve a mindennapos" bosszúságokat már fel sem veszem. Hiszen a napi 2x20 perc alatt többször kerülök necces helyzetbe tök apróságok miatt. Rendszeres dolgok a hirtelen sávváltások, irányjelzések elmaradása, elsőbbség meg nem adása.


Legtöbbször csak bambák az emberek, én is szoktam az lenni, főleg amikor ismeretlen helyen járok. Ez ilyen.


Amit nagyon nem szeretek az agresszív vezetés, amikor a másik fél szándékosan közlekedik mindenkit is leszarva és ezzel nem hogy kialakít balesetveszélyes helyzetet, hanem konkrétan fenn is tartja egész útja során.


Legrosszabbak azok a helyzetek, ahol én csak "utas" vagyok a történetben sofőrként.


Egyszer új 2-esen mentem Vác irányába, nyilván haladt a sor 100+ tempóval jobbra betonfal, balra a szembe jövő sáv volt átterelve.


És láttam, hogy a szemből érkező dobozos körülbelül 1-2 keréknyomnyit elkezd átjönni a szembe sávba és centikre ment el mellettem úgy, hogy centikre voltam a beton faltól is. Gyakorlatilag az egész történet 2 másodperc volt, mégis rohadtul megijedtem. Tényleg hajszálon múlott egy frontális baleset amit azzal a tempóval biztos, hogy nem éltem volna túl.

2021. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Utolsó váci vagy?
2021. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nem, csak arrafelé mentem gyorsforgalmin.
2021. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem, mert elég alaposan odafigyelek mindenre.
2021. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Amikor tanultam vezetni, az oktatóm második mondata (köszönés és bemutatkozás után) az volt, hogy mindig úgy üljek be az autóba, hogy nem biztos, hogy ki is szállok belőle.

Ez volt kb. 30 éve.

Azóta többször volt halálközeli élményem motorral, autóval, ezek csak ráerősítettek.

Tudom, benne van a pakliban, hogy egyszer nem érek haza. Mindig igyekszem ennek fényében vezetni.

Nem, nem félek. Nincs bennem olyan para, hogy jaj, mi lesz a következő kanyarban. Viszont folyamatosan figyelek arra, hogy mi történik körülöttem. Abból indulok ki, hogy mindenki más egy idióta, bárki bármikor csinálhat valami váratlant, és arra fel kell készülni.

Nincs telefonálás, csak gyorsan egy sms-t elolvasok, jajmárcsakötvenkilométercsaknemalszomel.

2021. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#7

Ne gondold hogy ha alaposan odafigyelsz mindenre akkor mindent ki is tudsz védeni.


[link]

2021. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
nem... annyira hogy mikor megkaptam a jogsit megmondtam asszonynak:"Eljön a nap mikor vagy èn török össze valakit, vagy engem törnek össze" remèlem, hogy koccanás lesz, ès nem egy pályán szemből jövő frontális lesz... :(
2021. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!