Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha már csak egy bukósisak van...

Ha már csak egy bukósisak van a motorra, és ketten ültök rajta nem illik odaadni az utasnak?

Figyelt kérdés

Kint ültem az erkélyen, jött egy cross motor.Ahogy bekanyarodott az utcánkba rögtön lefulladt, a vezető próbálta berúgni, elég hevesen, de nem sikerült.

Rögtön jött egy rendőrautó, és a motor elé állt. (már mentek utána a rendőrök, gondolom a nagy izgalomban fulladt le kanyarodáskor)

Nagyjából pont a házam előtt álltak, úgy nem füleltem, nem is hallottam minden szót, de akarva akaratlanul is hallotam.

A rendőr mondta, hogy 150 ezernél tartanak, mert az utason nem volt bukósisak, a motornak meg nem volt rendszáma, és 400-as volt.(ezeket az okokat hallottam)

(jogosítványa elvileg volt a vezetőnek)

Aztán hallottam a magyarázkodást, hogy csak a vasútállomáson vette fel a csaját, és 3 km-re laknak innét.

Pár perces tanakodás után mondta a rendőr, hogy most figyelmeztet, és a hölgynek szerezzenek be egy bukósisakot, a motort pedig tolja hazáig.

Már elve ez fura, hogy elengedte őket, de én aztán nem bánom, nem kívánok senkinek rosszat, mondhatni jó arcok voltak a rendőrök, ez is pozitívum.

Vártak egy kicsit (a rendőrök elmentek), jött egy dobozos kis furgon, a motort megpróbálták betenni, de nem fért be.

A csaj átült a furgonba, a srác meg visszaült a motorra, és nyélgázon elhajtott.

(szerintem a hazaérkezéséig hallottam a hangját mert az egész környék zengett tőle)

Így az egész sztoriban semmi extrém nem lenne, csak nekem ez a része gáz, hogy miért nem adta a csajnak a bukósisakot?

Nem vagyok jártas a motorozásban, de feltételezem talán nem egyezett a fejméretük, és a csajra nem lett volna jó, akkor meg semmit nem ér(?).Mondjuk én is ültem már motoron utasként, és rám jó volt a szó szerint nagy fejű vezető bukósisakja, csak a "pántot" állítottuk. Sőt azt is kinézem, hogy a csaj nem akarta, nehogy a haja szétmenjen benne.

Nem nagy táv az a 3 km, csak ha elesnek akkor a csaj feje betörik, ő meg leporolja magát?

Csak szerintem gáz?

Nem akarok ítélkezni, inkább motorozásban jártas emberek véleménye érdekelne erről.



2021. máj. 9. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Az egész szitu gáz, ahogy a rendőr mondta, kb 150ezer lenne a számla, de nem volt kedve a papírmunkához, meg talán rendes volt, talán nem ártott volna a szigor...

Közúti közlekedésre alkalmatlan 'sporteszköz", amin utast szállítani amúgy sem szokás - erre nincs illemszabály.

Azt sem illik mondani a csajnak, hogy menjen gyalog, pedig minden szempontból az lett volna a helyes.

2021. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha csak egy sisak van akkor nem viszek magammal utast. Ez ilyen egyszerű. Nem pedig illik/nem illik dolog.

Ha az utasnak adom a sisakot akkor meg azért büntetnek meg mert rajtam nincs, ha meg esés van akkor az én fejem törik be. Akárhogy is nézzük sehogy nem szabályos és biztonságos.

2021. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, de ha esés van az több eséllyel a te hibádból fog történni mint az utas hibájából.Persze lehet egy második fél is a baleset okozója, de az utas akkor annyit sem tehet az elkerülés érdekében mint a motor vezetője, így tehát inkább az ő feje törjön be mint az abszolút vétlen utasé, szerintem.

Egyébként azóta se láttam őket erre, úgyhogy valószínű, hogy elég volt ennyi.

2021. máj. 9. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Oké, nézzük.

"Rögtön jött egy rendőrautó, és a motor elé állt."

Mögé fog állni, a fedélzeti kamera miatt.

"(már mentek utána a rendőrök, gondolom a nagy izgalomban fulladt le kanyarodáskor)"

Üldözés után bilincselés van, nem alkudozás.

"a motornak meg nem volt rendszáma,"

Amennyiben rendszámköteles (márpedig ha utast lehet vele szállítani, akkor az), a helyszínen lefoglalják, rendszám nélkül azzal te nem mész tovább, majd a rendőség telephelyére szállítják.

"Aztán hallottam a magyarázkodást, hogy csak a vasútállomáson vette fel a csaját, és 3 km-re laknak innét."

A rendőr pont telibe szarja, hogy honnan-hova mész, még a szomszéd utcába való motorozáshoz is kell a sisak.

"Pár perces tanakodás után mondta a rendőr, hogy most figyelmeztet, és a hölgynek szerezzenek be egy bukósisakot,"

Ha sisak nélkül viszel utast, az már beleesik a közúti veszélyeztetés kategóriába, amiért a helyszínen bevonják a jogosítványt.

"jött egy dobozos kis furgon, a motort megpróbálták betenni, de nem fért be."

Ez az egy rész hihető.

"A csaj átült a furgonba, a srác meg visszaült a motorra, és nyélgázon elhajtott."

LOL.

Az indíthatatlan motor, miután az oda hívott furgonba sem fért be, úgy döntött, hogy a faxom belétek, ha nem visztek, akkor indulok első rúgásra, és megyek a saját lábamon nyélgázon.

Teljesen hihető.

Nem is tudom, miért kételkedtem az előbb.

Üdv.: #3

2021. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kár volt ezt a sok hülyeséget leírnod.

Kezdetnek egy videóval bizonyítom rögtön, hogy nem mögéd állnak.

"Motoros vs rendőr" keresésre adta a találatot, de tudom innét fantáziáltam ki a kérdést mert annyi értelme lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=ty4tKlKKxJ8

Ha volna egy kis eszed, akkor tudnád, hogy azért állnak elé, mert addig ki tud pattani a rendőr amíg a motoros lábbal elkezd visszatolatni, és akár le is rángathatják. Míg ha mögé áll, és beindul a motor akkor nagyon jól tudja a rendőr, hogy esélye sincs utolérni.

De elém is álltak már be amikor személyautóval voltam, nem is egyszer.

Sok amerikai filmet nézel ha azt hiszed itt annyira mérvadó a kamera.


Egy szóval sem említettem, hogy üldözték, a rendőrautó nem is szirénázott.Csak valószínűleg a motorosnak volt annyi esze -ellenben veled-, hogy egy rendszám nélküli láthatóan nem robogóval közlekedik, és mögötte jön egy rendőrautó akkor vajon mi lesz?Igeeen, meg fognak állítani :)

Magic.


Az amit a rendőrökről írsz: hallatlan, hogy valakivel jófejek a rendőrök, képzeld, én egyszer bementem a behajtani tiloson, és csak figyelmeztettek. Ja bocs, ezt is csak kitalálom, hisz ilyen nem történhet meg mert a rendőr meg a szabályok.


Kicsit megmosolyogtat a furgonos részről amit írsz, de bízom benne, hogy nem vagy ennyire ostoba, de ha mégis: a furgonnal a haverja jött.

Indíthatatlan motor?Ezt is idézhetnéd, hogy hol írtam.

"Lefulladt" lesz a kulcsszó amit keresel.

Nem ugyan az a kettő.

Sőt még azt sem írtam hogy hányadik rúgásra indult a motor ezt követően, de te legalább ezt is tudod, én sajnos erre már nem emlékszem, nem figyeltem meg.

Van a mondatban egy olyan rész, is hogy a rendőrök már sehol sem voltak ekkor.

Még arról sem esett szó, hogy a furgon legalább 10-15 perc múlva érkezett, ők addig a motor mellett állva vártak.

De ez is teljesen hihetetlen, hogy annyira beszart a srác, hogy lehívta a haverját, hogy vigye el őket, és minek után a motor szállítását nem tudták megoldani, lévén hogy nem volt kedve 3 kilóméteren át tolni azt, felült rá és hazament vele, mivel a rendőröknek se híre se hamva nem volt már.

(lehet én is ezt tettem volna)


Összességében a hitetlenséged abból fakad, hogy nem tudsz egy szöveget értelmezni, és kiegészíted valóban nem túl hiteles részekkel.

Ebből látszik, hogy ilyet nem lehet hazudni, lásd a saját írásod, teljesen hitetlelenné teszi az amit hozzáköltöttél a valósághoz.

2021. máj. 9. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ebből már nem tudsz jól kijönni.

Ez egy orbitális kamu kérdés.

2021. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben Sherlock, messze még a hó vége, így nem fogsz előbb jutalmat kapni, és még annyi kérdésnél kéne megfejtened az igazságot, menj tovább segíts másokon is.

(Egyébként a 0 és jelenleg még 47%-os válasz hasznosságot tökéletesen mutatja milyen ostoba vagy, de ne foglalkozz vele, lépj tovább :))

2021. máj. 9. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!