Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, nem lenne...

Mit gondoltok, nem lenne veszelyes sotet szinu bukosisakot venni motorra?

Figyelt kérdés

Nem latnak meg kesobb a tobbiek akik reszt vesznek a forgalomban?Van egy fekete-sotetkek buko ami nagyon tetszik, de attol tartok mi van ha nehezen vesznek eszre a szine miatt. Este/sotetben ha tehetem mar nem motorozok egyebkent.

Mit gondoltok?


2021. márc. 22. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De. Vannak olyan helyzetek, amikor veszélyesebb. Ezért ajánlja a legtöbb vezetéstechnikai szakértő a fehér vagy neonsárga bukósisakot. Nekem fehér van főleg emiatt.

Nem csak éjszaka, sötétben jobb egy fehér (sőt, ott már kb nem számít), hanem leginkább nappal, megváltozott látási viszonyok között. Ez lehet akár alagútba bemenve, amikor még nem tágult ki a pupilla, de lehet gomolyfelhős időben is, amiklr hol süt a nap, hol beborul az idő. De ugyanígy hasznos, ha egész nap borongós, esős az időjárás.


Amúgy meg megveheted azt a bukót és max felveszel mindig egy motoros láthatósági mellényt.

2021. márc. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első jól leírta, még annyit tennék hozzá, hogy nyáron 40 fokban a pirosnál állva sem hátrány ha fehér.

És ha már venni kell, akkor jó ha van benne napszemüveg. Az csak egy pár ezrest dob az árán, viszont nagyon hasznos.

2021. márc. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De igen, nehezebben észrevehető. Én fehér bukót használtam, a kabátomon meg zöld fényvisszaverő csíkok voltak.

Időnként látok forgalomban fényvisszaverős színű bukókat, ezeket messzről kiszúrom. Nagyon észrevehető. Inkább ilyet vegyél, ne feketét.

2021. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Berki krisztiánnak is fekete van szóval szerintem az jó
2021. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ragassz rá fényvissza vető csíkot és akkor látják.
2021. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az se segít, mivel csak a konkrétan a csíkról visszaverődő közvetlen fény látszódik. Egy fehér vagy neonsárga bukóban pont az a jó, hogy minden irányba visszaveri a fotonokat,emiatt sokkal jobban látható.

2021. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!