Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárúton sétáló emberek...

Kerékpárúton sétáló emberek miért ijednek meg annyira ha szemben vagy mögöttük jönnek....biciklivel?

Figyelt kérdés
Miért sétálnak rajta? Puhább az aszfalt vagy mi?
2021. máj. 7. 11:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszik, hogy járda...
2021. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Néha nem egyértelmű melyik melyik, illetve sokszor a kerékpárút jobb állapotú az ember pedig a "kényelmes" felé hajlik.


Amúgy megijedéshez két fél kell, és sok kerékpáros hajlamos erőszakos "takarodj az utamról" viselkedésre. Hiszen lehet kulturáltan lassítani, csengetni. Meg lehet szándékosan is veszélyeztetni a gyalogost.

2021. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Mert hülyék és nem figyelnek
2021. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyalogos, amíg nincs szintkülönbség, föl se fogja, hogy az nem teljes szélességben járda.
2021. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
#2 ha én bringaúton gyalogolok folyamatosan figyelem a környezetemet. Nekem a kedvencem az, amikor szemből jönnek, 700 méterről látnak (ha akarnak) aztán még meg is dermednek az út közepén és úgy néznek rám mint egy darab zenélő szarra, ami hirtelen eléjük gurul. Az emberek nagy része leszarja a többieket, bármivel is közlekedjen.
2021. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk szoktam tudni, hol vagyok. Ettől függetlenül egy kis oldaltávolságot tartó bringás igen, megijeszt.


Mondjuk én csak ott használom, ahol nincs járda, csak bringaút, mivel biztonságosabb.

2021. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%

A gyalogos nem feltétlen ismeri a kreszt, sokszor fogalmuk nincs, hogy "rossz helyen" gyalogolnak.

Te pedig - bár egyértelműen látod, hogy nem számítanak rád - direkt megijeszted őket. De, igen. És még élvezed is, majd jössz ide panaszkodni.

Mint írták fent, a megijedéshez kettő kell.

2021. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
#4 én sokszor közlekedek városon belüli szeparált kerékpárúton, ami mellett nincs közvetlenül járda, nem megosztott, 400 méterenként tábla meg felfestés a keresztutcák miatt, de ott is ugyanolyan világtalanul mennek :)
2021. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Te pedig - bár egyértelműen látod, hogy nem számítanak rád - direkt megijeszted őket. De, igen. És még élvezed is, majd jössz ide panaszkodni."


És ha az ágyban fekve néztem bringás futárok videóit?

Csak kérdezem.

2021. máj. 7. 11:58
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

#7

Nagy kresz-gurunak kell lenni ahhoz, hogy az ember felismerje egy bicikli ábráját az aszfalton vagy egy táblán... :(

2021. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!