Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárúton sétáló emberek...

Kerékpárúton sétáló emberek miért ijednek meg annyira ha szemben vagy mögöttük jönnek....biciklivel?

Figyelt kérdés
Miért sétálnak rajta? Puhább az aszfalt vagy mi?
2021. máj. 7. 11:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

#10, meg fogsz lepődni, de egy csomó ember van, aki szarik a kreszre. Megtanulták anyutól hatévesen, hogy mi az a zebra és mikor mehetnek át rajta.

Sajnos sem az ötven évvel ezelőtti, sem a jelenlegi oktatási rendszer nem megy ennél tovább, így hiába pontozzátok le a hetes választ, kedves bringások, a valóság az, hogy nagyon sokan nem foglalkoznak a táblákkal.

Sokak számára a járda az járda.

Gyertek, nyomjátok ide is a piros kezet, hátha attól figyelmesebbek lesznek a puhatestűek. Vagy csak kiengedtek még egy kis gőzt.

2021. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

#11

Nyilván, én pont arra reagáltam hogy "a gyalogos nem feltétlen ismeri a kreszt", itt szerintem nem az ismerettel, hanem az akarattal van gond.

2021. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

Nem érted, látom.

Elmondom lassabban.

Te (ti, bringások) azt hiszitek, mindenki getzi, mindenki szándékosan, rosszindulatból, direkt azért, hogy titeket és a fajtátokat bosszantsa, csakis és kizárólagosan ezért gyalogol a járda kerékpárosoknak szánt részén.

Nem tudjátok, nem akarjátok megérteni és elhinni, hogy a többség nem titeket akar bántani, csak egyszerűen figyelmetlenek, tudatlanok.

Persze biztos jól esik azt gondolni menet közben, hogy az is fazs, az is fazs, ez is fazs, neki meg külön a húha anyját, meg annak is ott.

2021. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#13

Milyen én, vagy mi? Kicsit kevesebb képzelődést, nincs is biciklim, akkora bringás vagyok. :D

Ettől még gyalogosként együtt élek a világgal, és a gyalogosnak kijelölt helyen közlekedek, tapasztalatom szerint igazán nem nehéz. :)

2021. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%

"és a gyalogosnak kijelölt helyen közlekedek"

Nyilván nem is rólad van szó.

2021. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%
Ugyan azért, amiért sok kretén biciklis (tisztelet a kivételnek) az úton megy, mikor van vele párhuzamosan bicikliút is. Vagy tényleg ennyire hülyék hogy nem fogják fel, vagy csak bunkók és leszarják.
2021. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
32%
16-os, azért ez ennél összetettebb probléma, ezt gyakorló bicklisként mondom. Kerékpárút ugyanis kétféle van: használható és használhatatlan (meg az ezek közötti átmenetek). Vannak életveszélyesek is. Ezeket én se használom. Gondoltam is, hogy ha a rendőr megállít és megbüntet, akkor elmondom neki, hogy szabálytalan voltam a biztonságom érdekében. A bírság teljesen jogos, de nekem a biztonságom fontosabb, mint a pénzem.
2021. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
21%

"Kerékpárút ugyanis kétféle van: használható és használhatatlan"

Ez igaz, de járda is ugyanúgy sokszor használhatatlan, akkor ez alapján a gyalogos is mehet a bicikliúton?

Azt meg ne állítsuk, hogy van éleveszélyes kerékpárút. Elhiszem, hogy az ezer bárra felfújt virsligumis, pihekönnyű, mindenféle rugózás nélküli versenybiciklikel valóban az, de ezek sportra vannak, nem hétköznapi közlekedésre.

Nem hiszem, hogy egy átlag városi biciklivel ne lehetne a bicikli utak 98 %-án közlekedni biztonságosan. Ha nem 40 km/hval, akkor lassabban, ezt az autósok is így csinálják, kátyú előtt lassítanak ha nem tudják kikerülni.

2021. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
#16 nem akarok az ördögy ügyvédje lenni, de van aki azért megy az úton mert a bringaút minősége/járhatósága olyan, hogy pl országútival nem igazán működik.
2021. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%

#19: Ezt értem, de akkor miért jár országútival? A közutakat sem F1 autókra tervezik, a bicikliúttól sem elvárható ez. Aki közlekedésre és nem sportra használja a biciklizést, az vegyen másfajta biciklit, mert arra a "sima" bicikli is tökéletes. Aki meg sportként tekint rá, az külön kategória, ők menjenek olyan helyre, ahol nem zavarnak vele senkit. Én sem a tesco parkolóban kézilabdázok, csak mert nem találok jobb helyet.


De egyébként a kérdés továbbra is áll, hogy akkor ha a járda kátyús, a bicikliút meg nem, akkor mehessenek ott a gyalogosok?

2021. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!