Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért engedik be sokan a...

Miért engedik be sokan a tolaodókat?

Figyelt kérdés

Pl. Reggel mikor egy 2 sávos út az egyenes haladó irányban be van dugulva a lámpa előtt 1 km-et és az üres jobbra haladó sávon előre megy pár félnótás majd a lámpa előtt kiteszi az indexet és várja hogy beengedjék. Be is engedni mindig valaki, pedig aki beengedi már ott vár 20 perce a sorban.

Ugyanez a helyzet a leálló-kapaszkodó-kihajtó-összeszűkülő sávokkal. Gyakorlatilag ahol 2 sávos út van és az egyik be van dugulva mindig tolakodni akar valaki. Szerencsére javult már a morál, kevesebben engedik be az ilyen hülyéket maguk elé.


2021. ápr. 22. 12:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%

Szerencsére nem vagyok rászorulva, hogy rendszeresen csúcsidőben kelljen közlekednem, de ez nálunk úgy van általában megoldva, hogy a furgon beáll a két sáv közepére, hogy ne tudjon senki előretolakodni a külsőben. :D

(nincs jobbra kanyarodó sáv, egyszerűen elfogy egy körforgalom előtt, ami egyébként egy nagyon ostoba kialakítás)

2021. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%
Ilyen helyzetben egy ökölszabály van: a hülye menjen csak.
2021. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
èn egyszer ismeretlen tájon jártam jobb sáv üres bal sáv tele... de jó egyenesen kell menni, megyek is.... aha csak balra kellett mennem, ès már kèső volt.... be soroltam szabályosan, beengedett...egy idősebb koma engedett be röhögött rajtam fogtam a fejem ès csóváltam... nagy ègès volt
2021. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy a 3-as írja, nem mindenkinek van helyismerete. Én is voltam már ilyen gyökér. Persze a tolakodók idegesítőek, de nekem mindig az jut eszembe ilyenkor, hogy lehet, hogy szerencsétlen csak a forgalmi rendet nem ismeri, ezért szoktam beengedni őket.
2021. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
reggeli csúcsban 7 órakor kevés általában a gyütt ment turista
2021. ápr. 22. 12:51
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

"ez nálunk úgy van általában megoldva, hogy a furgon beáll a két sáv közepére, hogy ne tudjon senki előretolakodni a külsőben. :D


(nincs jobbra kanyarodó sáv, egyszerűen elfogy egy körforgalom előtt, ami egyébként egy nagyon ostoba kialakítás)"


Ezt nevezem agyhalottnak. Nálunk is van ilyen körforgalom, addig 2 sáv majd a körforgónál 1 lesz. Ezt nevezik cipzár elvnek. 1 autó á oldalról, majd 1 autó a másik oldalról bejön. Előnye hogy így kétszer annyi autó elfér az úton. Aztán jön nagyokos, eltorlaszolja az utat, a kocsisor meg már a körforgalom előtti kereszteződésben áll. Az ilyet kellene helyben agyonlőni. Szerencsére zsaruk is szeretik az ilyet.

2021. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

Én meg azt nem értem, mi a francért nem használjuk ki a rendelkezésre álló útfelületet? Ha két sáv van, akkor a szűkületig illene szépen mindkét sávban sorakozni és cipzárelven, egyet jobbról , egyet balról engedve lassan, de majdnem folyamatosan haladni. Így aki az adott csomópontig el sem akar menni, rövidebb szakaszon vagy egyáltalán nem találkozna dugóval.


Ehelyett állunk egy nagy kûrva hosszú sorban, a fél út üres és még az agyunkat is felbasszuk azon, hogy valaki hatékonyabban próbálná használni az utat. Netán még izmozunk is vele, kockáztatva egy koccanást, de biztosan lassítva a teljes közlekedést.


Elég fordított logika ez nekem.

2021. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nevezem agyhalottnak. Nálunk is van ilyen körforgalom, addig 2 sáv majd a körforgónál 1 lesz. Ezt nevezik cipzár elvnek. 1 autó á oldalról, majd 1 autó a másik oldalról bejön. Előnye hogy így kétszer annyi autó elfér az úton. Aztán jön nagyokos, eltorlaszolja az utat, a kocsisor meg már a körforgalom előtti kereszteződésben áll. Az ilyet kellene helyben agyonlőni. Szerencsére zsaruk is szeretik az ilyet."

^

Ezzel az a probléma, hogy a szűk keresztmetszet a körforgalom, vagyis hiába teszel oda akár 8 sávot is, ha a körforgalom egyel sem bír el csúcsforgalom idején.

A helyről, amiről én beszélek, ott több kilométer út van visszafelé, tehát az specifikusan nem probléma, hogy messze áll a kocsisor vége, csak hiányzik a sáv meghosszabbítása, amin át lehetne menni "egyenesen" a körforgalmon (második kijárat a négyből).

M7 hasonló szitu. Nem azért áll(t) be a forgalom rajta hétvégente, mert az autópálya nem bírja, hanem mert ahova mindenki megy az autópályán, ott az úthálózat nem tudja elvezetni. Vagyis hozzá lehetne adni még 4 sávot is, a probléma kb. ugyanúgy fennállna.

2021. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
#8: ha minden sáv fel van töltve, akkor rövidebb a dugó (nem torlaszol el több kereszteződést) és senki nem tud "tolakodni", tehát senki nem lesz ideges.
2021. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
#9 igen, pont azt mondom, hogy arról, amiről én beszélek, ott ez nem tényező, mert kilométerekre visszamenőleg sem dugít be semmit, akkora sor pedig azért nincs, hogy ezen túllógjon
2021. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!