Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Belvárosban, lakott területen...

Belvárosban, lakott területen belül szabad előzni?

Figyelt kérdés

Pl. ha 50-es táblánál papóka a 30 éves Suzukival 30-35-tel megy előttem és a legkisebb kanyarnál is úgy nyomja a féket, mintha az élete múlna rajta. Vagy ha már a városból kivezető főúton, ahol 70-nel lehet menni, a kombis anyuka 45-tel megy úgy, hogy se a szembesávban, se előtte nem megy senki.


Ma ezt a fent vázolt két embert előztem meg, anyám végig úgy kapaszkodott a kocsiban, mintha minimum 180-nal mennék és jönnének szemben is. És hogy szerinte ezt nem szabad, mert "városban vagyunk" és hogy miért nem bírom ki mögöttük. Mert bosszantanak, veszélyesnek is tartom, ha olyan ember mögött megyek kocsival, aki láthatóan nem rutinos, nem biztonságosan vezet.


Ti mennyire gyakran előztök a városon belül?


2021. ápr. 14. 20:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

1. Igen, ha az előzés minden feltétele teljesül, akkor előzhetsz lakott területen belül, akár a belváros kellős közepén is.


2. Üdv a társadalomban. Itt nem mindenki magabiztos, pláne nem vezet mindenki lendületesen, sőt. Például itt a feleségem, aki közel nulla vezetési rutinnal merészel előtted 45-tel menni, épp egy kombival. Nyilván az a cél, hogy felvegye a forgalom ritmusát és ne tartson fel senkit, de amíg nincs meg a kellő gyakorlata, addig mi a fãszt csináljon? Tudod te is jól, hogy az autósiskolák óraszáma mire elég. Kell pár hónap, hogy meglegyen a magabiztosság, a lendület - és van, aki sosem jut oda el.


Szóval ne båszd fel az agyadat azon, ha nem Vmax-szal megy előtted valaki, mert elég jó oka lehet rá. És nem, nem az előtted bóklàszó az igazi veszélyforrás, hanem te, ha elveszted mögötte a fejedet.

2021. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, hadd törjem le a szárnyaidat, Pistike.

Feltételezem, hogy ez a kérdés csak hangulatkeltést célozza, mert egy ilyen rutinos vezető, mint Te tudja, hogy városban természetesen szabad előzni. Ugye?

Elgondolkodtam most egy fél percre; ha az anyukád így reagált a manőverre, akkor vagy szívbajos, vagy nem ült még autóban, vagy a vezetési stílusod hagy kívánni valót. Mondok neked valamit, egy jó vezető mellett NEM ijednek meg az emberek.

Írtál egy érdekeset: inkább megelőzöd a rutintalanokat. Nem tudom Te hogy vagy vele, de én jobban örülök, ha előttem megy egy ilyen, mint amikor mögöttem, mert így legalább biztosan nem jön belém. Tudod még mit szoktam tenni, ha látok T betűt az autón? Lemaradok tőle, sávváltásnál beengedem, lámpánál türelmesen várok.


Bosszant téged, hogy valaki rutintalan? Inkább örülnél neki, hogy te már megszerezted a minimális tudást. Adjál hálát azoknak akik a te rutintalanságod ideje alatt nem viselkedtek veled úgy, mint Te most és vegyél példát róluk.

2021. ápr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Lehet előzni de valóban nem tanácsos.

A belterületi utak kacskaringósak, tele kereszteződésekkel illetve kapubejárókkal ahonnan bármikor kidurranthat egy figyelmetlen autós, biciklis vagy motoros. Ráadásul lakott területen becsapós a szemből jövő távolsága is, sőt többször előfordult már velem is, hogy amikor belekezdtem az előzésbe még senki nem jött szembe de mire befejeztem még a szemből jövőnek kellett lassítania. Be kell látni, itt azért nincsenek akkora sebességkülönbségek mint lakott területen kívül és a szemmel belátható távolság is jóval rövidebb.

Persze nyilván az indokolatlanul 30-40-el sétakocsikázót megelőzi az ember amennyiben minden feltétel adott rá de a 45km/h környékén autózót már nem igazán érdemes még akkor sem ha miatta kicsit vissza kell venned a gázból.

2021. ápr. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

70-es táblánál ment 45-tel, nem 50-es táblánál. Úgy, hogy előtte senki nem volt, szemben sem jöttek és egy jól belátható, egyenes főút volt.

Nem arról az esetről beszélek, amikor mondjuk dugó van és mindenki 20-30-cal araszol...


Igen, megelőzöm inkább a rutintalanokat, hogy aztán ahogy lehet, ott is hagyjam őket. Ahogyan a kamionokat is szoktam autópályán, vagy városon kívül. Ha ő nem akar haladni, szíve joga, de én szeretnék.

2021. ápr. 15. 13:44
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Igazából a kérdés létjogosultságát nem értem, így is-úgyis előzöl, akkor minek itt rinyálni? :D
2021. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"70-es táblánál ment 45-tel, nem 50-es táblánál. Úgy, hogy előtte senki nem volt, szemben sem jöttek és egy jól belátható, egyenes főút volt."


Ilyen helyzetben minden további nélkül megelőzheted, hiszen adottak a biztonságos előzés feltételei.

2021. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert ha nem szabad, akkor rendőrök előtt nagyon nem gyakorolnám ezt a manővert, meg előtte jobban szétnéznék. De megnyugodtam, hogy nincs gond ebből szerencsére.
2021. ápr. 15. 15:38
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a logikádat.


Egyrészt ha ismered a KRESZt, ennek nem volna szabad kérdésnek lennie.


Másrészt pedig létezik a szabályos előzés fogalma. Ha ez teljesül akkor akár rendőrt is előzhetsz.

2021. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
3 éve csináltam a KRESZ vizsgámat, azóta nem volt a kezemben a könyv, így kicsit megkopott a tudásom.
2021. ápr. 15. 15:52
 20/20 anonim ***** válasza:

#19 Na jó, de ez alapvető dolog, hogy lakott területen belül szabad-e előzni.

Ez egy olyan dolog amit egy okosabb óvodás is tud.


Az teljesen rendben, hogy megkopott a tudásod, én se tudnék már átmenni a KRESZ vizsgán de ilyeneket azért ott se kérdeznek annyira alapvető.

2021. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!