Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Belvárosban, lakott területen...

Belvárosban, lakott területen belül szabad előzni?

Figyelt kérdés

Pl. ha 50-es táblánál papóka a 30 éves Suzukival 30-35-tel megy előttem és a legkisebb kanyarnál is úgy nyomja a féket, mintha az élete múlna rajta. Vagy ha már a városból kivezető főúton, ahol 70-nel lehet menni, a kombis anyuka 45-tel megy úgy, hogy se a szembesávban, se előtte nem megy senki.


Ma ezt a fent vázolt két embert előztem meg, anyám végig úgy kapaszkodott a kocsiban, mintha minimum 180-nal mennék és jönnének szemben is. És hogy szerinte ezt nem szabad, mert "városban vagyunk" és hogy miért nem bírom ki mögöttük. Mert bosszantanak, veszélyesnek is tartom, ha olyan ember mögött megyek kocsival, aki láthatóan nem rutinos, nem biztonságosan vezet.


Ti mennyire gyakran előztök a városon belül?


2021. ápr. 14. 20:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Lehet előzni,nincs olyan szabály hogy városban nem lehetne.Én nem sokat szoktam mert ugye városban többen vannak,kisebb,kanyargós utak de ha valaki nagyon tötymörög és tudok előzni akkor megyek
2021. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Hát kresz szerint, ha az előzést nem tiltja záróvonal és vagy tábla, akkor elvileg az előzés szabályos.
2021. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Főútvonalon szabad előzni, csak jobb kezes utcáknál, kereszteződésben nem. Aki túl lassan megy, én általában megelőzöm. A szülők szoktak ilyet, hogy félnek mindentől is. Szeretnek nagymama tempóban menni 70-es táblánál a belső sávban :D
2021. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Persze, ha a körülmények lehetővé teszik a biztonságos előzést (és persze ha közben egy pillanatra sem léped át a megengedett sebességhatárt ;) ), akkor teljesen szabályos. Ebből a szempontból nincs különbség lakott terület és országút között.
2021. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos ez a kérdés is rámutat arra, hogy milyen mély KRESZ tudással lehetséges jogosítványt szerezni.

Rendszeresen jönnek alapvető KRESZ szabályokra vonatkozó kérdések, megtörtént eseményekkel kapcsolatban, tehát nem egy-egy speciálisabb helyzetről, ahol valóban el kell gondolkozni, hogy akkor ott mi is a helyes.

2021. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
9%

Addig követtem a kreszt míg levizsgáztam, azután rájöttem ha nem akarnak pancsernek nézni, és az autómat is egyben szeretném még látni, akkor felveszem a forgalom ritmusát.

Megtanultam bunkó lenni, ott váltok sávot ahol eszembe jut, csak rendőr ne legyen, érdekes módon a kutya nem dudál rám olyankor, amikor meg tábla szerint tartottam a tempót, nem győztek kerülni kifelé, és meg is bámultak, nagyjából ennyi.

A magyarok alig pár %-a vezet szabályszerűen, abból is a tanultabbak, drága autóval közlekedők, és értelmes emberek, akik szabálykövetőek, ezek nem fognak bunkózni, és szégyennek élik majd meg ha kimarad egy index, vagy kicsit közelebb megy a felelőhöz...


Kérdésedre válaszolva, egy ilyen kis autót én csak kikerülök, nem nyomom rá nagyon a gázt, aki nem halad úgy ahogy legalább a tábla engedi, azt nem érzem kötelességemnek követni 1800-as fordulaton, leszarom más hogy amortizálja le a kocsiját, én lehetőleg mindig igyekszem dinamikusan vezetni ahogy az autónak is megfelelő.


Viszont a magyar olyan sunyi hogy ha rendőr megy előtte, nem mer még a másik sávba sem menni mert fél hogy kiveszi a forgalomból egy ellenőrzésre.

2021. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Csak akkor ha valóban Suzuki t előzől. Amúgy nem.
2021. ápr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt elgondolkoztató, hogy valaki "csinálja" mert "bosszantja" majd megkérdezi, hogy ezt amúgy szabad-e.


A szabályokkal nincs tisztában, az agresszióját nem tudja kontrollálni, de vezetni vezet...

2021. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Önmagában nem tilos előzni sem belvárosban (a kreszben nem is létezik ilyen fogalom), sem lakott területen.


Viszont lakott területen ritkábban adottak az előzés feltételei. Illetve ha adottak is a feltételek, akkor is kockázatosabb mert a gyalogosok, keresztutcákból kihajtó járművek nem feltétlenül számítanak előzésre.


Városban általában értelme sincs az előzésnek, mert

- nemsokára úgyis más irányba mentek.

- nemsokára úgyis megfog egy lámpa, dugó, stb.

- nemsokára úgyis lesz többsávos út, ahol kényelmesen kikerülheted a lassan haladót.

2021. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Kereszteződésben is lehet előzni jó pár esetben. Talán meg kéne tanulni a kreszt és nem ökörségeket írni.
2021. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!