Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire hibaztathato az aki...

Mennyire hibaztathato az aki este balra kanyarodva nekimegy egy lampa nelkul szembejovo autonak varosban ahol elvileg a kozvilagitas miatt latnia kene gyakorlatilag viszont nem szamit ra?

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 10:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:

kijön a rendőr ès ő felnyomja a lámpát... ha nincs kamerád szívtad...

meg elsőbbsèget nem adtál meg... ő meg bízott abba hogy megadod....

meg hagyuk már ezt a bizalmi elvet....

2021. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekességként:

Pintér Józsi helyszínelő mutatta egyszer egy youtube videóban, hogy vannak nyomok, amikből akár meg is tudják állapítani, hogy működésben volt-e az izzó ütközéskor.

Videófelvétel nyilván egyértelműbb.

2021. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
mondjuk nem hallottam olyanról hogy egy baleset a bizalmi elv megsèrtèse miatt törtènik....
2021. febr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
igen ha szakad az izzó akkor hideg volt, ès nem ha nyúlik akkor meleg volt, ès működött.... ès ha nem szakad?
2021. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:

(A "bizalmi elv" alkalmazása a biztonságos közlekedés feltétele. A "bizalmi elv" lényege, hogy minden közlekedő ismeri és betartja a közlekedés szabályait.)


Tehát példák:

- Nem kell lassítanod védett úton minden keresztucánál, mert tudod hogy nem jönnek ki eléd.

- Mész egyenesen, látod hogy indexel a szembejövő autós, lekanyarodna az utadat keresztezve. Ilyenkor sem lassítasz, nem tartasz attól, hogy rádfordul.

- Mész a sávodba, jön a Vitray, nem számítasz arra, hogy sávot téveszt és belédrongyol.


Ez a "bizalmi elv".

2021. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
ès számítasz arra, hogy jobra indexel de egyenesen mèsz, hogy nem lát ki a kereszteződèsbe ès kiteszi az orrát, nem indexel de sávot vált,ha sárgára vált a lámpa le fog satuzni, ezt pedig egy bizonyos szinten a deffenziv (óvatosan) vezetèst alkalmazok...
2021. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
*de egyenesen megy
2021. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 A kérdező kommentje:
Aki a bizalmi elvet se erti az miert is valaszol? Annak max. Kerdeznie lenne szabad...
2021. febr. 26. 12:08
 29/76 anonim ***** válasza:

1:nekem mèg mindig nem volt balesetem....

2: bizalmi elvőr beszèl az aki nem ad meg egy elsőbbsèget.

3 :tènyleg maradj meg a kèrdezèsnèl...

4:tudom mi a bizalmi elv, amúgy te hoztad fel, nem is èrtem mire föl hoztad fel...

elcsesztèl egy elsőbsèget, összetörtèl valakit, te vagy a hibás, kèsz... a másik kap egy cetlit, de az tèged nem èrint... milyen választ akarsz mèg....

2021. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:

de akkor elemezzünk:

"Kettes nem feltetlenul hiszen lehet igy ugy is baleset hogy a vetlen vegul eszreveszi s megall de elémegy a kivilagitatlan de elsobbseggel rendelkezonek de az nekimegy."

itt nincs az hogy te mèsz neki vagy ő megy neki.

kressz:

van egy elsőbbsèg adás kötelezettsèg. eleget KELL tenni neked ennek. ez maradt el. az hogy te mentèl neki vagy megálltál ès neked ment.... bekerültèl az útjába(sávot váltottál) neki elsőbbsège VAN...nem nèzni kell... látni... gondolkodni...

2021. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!