Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire hibaztathato az aki...

Mennyire hibaztathato az aki este balra kanyarodva nekimegy egy lampa nelkul szembejovo autonak varosban ahol elvileg a kozvilagitas miatt latnia kene gyakorlatilag viszont nem szamit ra?

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 10:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
ha az eggyik balra kanyarodik, hogy kaphatja frontálba? a szembejövő ... sztem ő balra, a szemből jövő egyenesen megy, ha nincs kanyarodó főútvonal 100% a kanyarodó hibálya.
2021. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
ha meg van akkor megint kèrdèses hogy ki tartott hova mikyen úton...
2021. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
Balra kanyarodsz, szemből jönnek, mire nem kell számítanod???
2021. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:

hát ez van odaírva....

de az egèsz èrthetetlen...mèg most se esett le hogy mi van mert ha kanyarodsz akkor vagy ő ver telibe vagy te vered neki az ajtaját, de 90 % ő nyom tèged oldalba... sztem ez lenne a kèrdes... ebbe azbesetben ha alap kereszteződèst veszünk figyelembe akkor a kanyarodó autó 100% ban hibás

2021. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 A kérdező kommentje:
8 a kresz ismeri a bizalmi elv fogalmat s aszerint nem kell szamitani kivilagitattlan kocsira.
2021. febr. 25. 19:16
 16/76 anonim ***** válasza:
De balra kanyarodásnál különösen figyelni kell....
2021. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:

a bizalmi el alapján napi szinet törnèm a kocsimat...

èn 1 * nem kapcsoltam lámpát mikor kifele jöttem parkolóból, 2 en már villogtak.... pedig sötètkèk a kocsim ès erdő mellett lakom ahol semmi világítás...

bizalmi elv... anyámba nem bízok....nem hogy idegenbe.... ez olyan kigurul a labda bízol egy 5 èvesben, hogy szètnèz? mert èn nem... ha jön a labda utánna törvèny szerű jön a gyerek. fèk 20 al elmèsz, de akkor is fèken a lábad aztán ha elhaladtál mellette uzsgyi van... ha elcsapod lehet azt mondják hogy oldal távopságot nem tartottad.... bízol benne hogy nem satuz le előtted senki... sárgánál nem egyszer satuztak le... egyikbe se mentem bele...

2021. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:

#15


A bizalmi elv nem erről szól.

Az egyenesen haladó bízik abban, hogy te nem fog kikanyarodni elé.


Baleset esetén meg fogják büntetni a kivilágítatlan autóst is, ha van rá bizonyítékod.

De nem adod meg az elsőbbséget, az okozza a balesetet.


Remélem elméleti kérdés, mert kanyarodáskor te szinte állóra lassítasz, és leegyszerűsítve (!) csak a szembejövőkre figyelsz. Egy max. 50-el közeledő autót azért illik észrevenni éjjel közvilágításban.

2021. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:
17-es a bizalmi elv nem 5 eves gyerekre szól
2021. febr. 26. 08:16
 20/76 anonim ***** válasza:
őőő.... akkor gyújtsd fel a fènyt a fejembe... mit jelent a bizalmi elv???
2021. febr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!