Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Piros lámpán atcsusztam?

Piros lámpán atcsusztam?

Figyelt kérdés

Elég nagyot kellett volna fékezni, csúszott is és nem mertem, inkább átmentem a piroson, mögöttem is jöttek a seggembe

Kaphatok büntetést? Rendőr nem jött utánam és veda rendszer se volt ha jól láttam


2021. febr. 2. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Akkor valószínűleg megúsztad.
2021. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Tehát se rendőr, se kamera, se semmi. Akkor mégis ki büntetne meg? A jóisten?


Amúgy bírom az ilyen kérdéseket. Ha megfelelő sebességgel haladtál, akkor bőven kellett volna, hogy legyen időd lefékezni a sárga észrevételétől. Ha meg már valóban féktávon belül jött a sárga, akkor pedig elég közel voltál ahhoz, hogy sárgán menj át, ne piroson. Ezen nem változtat az útviszony sem, mert a sebességünket az útviszonyoknak megfelelően kell megválasztani, tehát ha ennyire csúszott az út, hogy ennyire megnőtt a féktáv, akkor lassabban kell közlekedni.


Lényeg a lényeg, ha tényleg piroson mentél át, akkor vagy nem akartál megállni, vagy túl gyorsan hajtottál. Egyik sem túl jó dolog és mindkettő a saját hülyeségedből adódik. Mostantól lehetőleg hajts normálisan, még mielőtt megölsz valakit.

2021. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Csak szólok sünök is olvasgatják eme kategóriát.

Amúgy illett vóna megálni, és ha netán belecuppan a s*ggedbe, akkor is, ő jár sz*rabbul mert nem tartott a körülményeknek megfelelő távolságot.

2021. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Sőt, már ahogy meglátod a sárgát izomból kell nyomnod a féket.

Így van leírva.

2021. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Ne azt a rossz beidegződést kövesd, hogy ha a lámpa alatt áthaladásig bármikor sárga lesz, akkor egyből beleállsz a fékbe!


Csináld azt, hogy mikor közeledsz a lámpához, nevezz ki egy pontot közted és a lámpa között: ha addig a pontig sárgára vált, akkor megállsz, ha csak utána vált, akkor mész tovább.

Persze ehhez ki kell tapasztalni, milyen gyorsan vált a lámpa sárgáról pirosra, és hogy adott sebességnél mi az a távolság, amin belül normálisan meg tudsz állni (tehát nem csattannak beléd hátulról).


Egyébként nem valószínű, hogy bármit is kapsz, és ha még a mögötted jövő is átment, akkor jobban jártál, hogy nem álltál bele a fékbe. Egy esetleges bírság befizetése olcsóbb és egyszerűbb, mint hetekig várni, hogy kész legyen az autó, függetlenül attól, hogy az úton ki volt a hibás.

2021. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy van így leírva. Így van:

"a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató folyamatos sárga fény a forgalom irányának megváltozását jelzi:

(...)

meg kell állni; ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni"

Amúgy a 2. válaszoló leírta: piroson nem lehet véletlenül átcsúszni. Ehhez valami olyasmi szükséges, amiért büntetnek. Persze, csak ha lefotóznak.

2021. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Városon belül 3 míg városon kívűl 5 másodperc múlva vált pirosra.

Tudtommal.

2021. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, nem az oldalról aligzöldön hetvennel átsuhanó két és fél tonnás suv fog megtanítani arra, hogy nem csúszunk át piroson.

Ha szerencséd van.

Ha meg nekünk van szerencsénk, akkor de. És akkor egy közveszélyes félőrülttel kevesebb lesz az utakon.

2021. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!