Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha motorral elestem és átcsúsz...

Ha motorral elestem és átcsúsztam a néni előtt a zebrán az az elsőbbség meg nem adásának minősul?

Figyelt kérdés
egyébként tök aranyos volt odajött kérdezősködni hogy nem e esett bajom
2018. nov. 23. 08:44
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem, az balesetnek minősül.
2018. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit akarsz ebből kihozni?
2018. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha észlelted a gyalogost ...nem akartál megállni...ráhúztad a gázt...mégis lelépett a gyalogos és te ekkor fékeztél és így estél el akkor igen,nem adtad meg az elsőbbséget.Aki látta valószínűleg kiröhögött hogy mostmár majd talán jobban figyelsz.

2018. nov. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a hirtelen fékezéstől estem el
2018. nov. 23. 10:02
 5/8 A kérdező kommentje:
hogy a rendőr ilyen esetbe hogy szankcionálhat
2018. nov. 23. 10:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szabálysértésnek minősül.(..."a jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy adott esetben a gyalogos részére elsőbbségadási kötelezettségének maradéktalanul eleget tudjon tenni.")

pl.: [link]

2018. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy nehéz lett volna megadni az elsőbbséget hogy a motor már az oldalán csúszik. Viszont ha így találja el a gyalogost a motor azt a te nyakadba varrják. Mivel a néninek haja szála sem görbült és feljelentést sem tett ellened ezt az opciót ki lehet hagyni nyugodtan.
2018. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

egyébként a bal oldalamon lévő platós autó miatt nem vettem észre aki késön fékezett

énmeg nagyobbat fékeztem de megtudtam volna állni ha nem esek el :D ja és végtére a levizezett út miatt történt az esés, egyébként száraz, jó idő volt

2018. nov. 23. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!