Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ütöttél már el kis testű állatot?

Ütöttél már el kis testű állatot?

Figyelt kérdés

Pl kutya, macska, nyúl

Egyszer autóval megkergettem egy nyulat tud futni 65-el.

Ha nem kell nagyot fékezni akkor nem ütöm el.


2020. dec. 26. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Fácánt már igen. Szerencsére csak a rendszámtábla görbült hátra.
2020. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

1 eve sincs meg a jogsim, de multheten sikerult egy oz hatsojat elkapnom.

Édesanyám mellettem ult, es jobbrol (felőle) jött 2 oz, (reflektor is fent volt de valszeg csak oda futottak) edesanyam nem látta, en meg szoltam neki hogy "nezd!", abban a pillanatban satufek, es az egyik ugy dontott akkor at is szalad gyorsan elottem😅 de szerencsére mielott megalltam volna kaptam el a hatsojat, igy se az oznek se a kocsinak nem lett baja, en meg nagyon buszke voltam hogy edesanyam (30 ev tapasztalattal) megdicsert es azt mondta eszre se vette🤗

2020. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Mivel melóm miatt sokat vezetek ezért megszámolni se tudom mennyit. Leginkább macska meg nyúl.

Egyszer a macska ott volt az út jobb oldalán éjszaka. Jóvan mondom, ismerem a fajtád

Lelassítottam 70-re majd behúzódtam az út közepére hogy még véletlenül se üssem el. Sehol senki csak én és macska...

Mikor már odaérek gondol egyet majd mint a villám kirohan az autó elé. Két bukkanó jelezte mission failed.

Én meg csak vakartam a fejem, és azt gondoltam hogy:

https://www.youtube.com/watch?v=R_mXugBqo6w

2020. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Kutyát, macskát, nyulat, fácánt, valami borz-félét, őzet (mondjuk az már nem kisállat).
2020. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

2,5 éve van jogsim, ez alatt 2 macskát és 1 kutyát ütöttem el. Az utóbbinál én voltam a f@sz mert 120-al mentem 90-es szakaszon és annak ellenére, hogy észleltem a kutyát, csak egy minimálisat fékeztem. Nem volt még elég tapasztalatom azzal kapcsolatban, hogy hogyan viselkednek az állatok az úttesten így nem számítottam arra, hogy kiugrik elém de mikor már majdnem mellé értem elém ugrott és abban a pillanatban csak arra tudtam koncentrálni, hogy meg ne pördüljek. Szerencsére a kocsinak kutya baja se lett, de a kutya az elrepült szó szerint.

Ekkor jött el az a pillanat amikor úgy éreztem felelős gépjármű vezetővé váltam mert ráébresztett arra, hogy az úttest nem játszóház ahol mi diktáljuk a szabályokat hanem a fizika az ami a "kaszás" személyét képviseli.


Ami a macskákat illeti az tipikus átlag eset, gurulsz a faluban és hirtelen a parkoló kocsi mögül a kereked alá szalad.

2020. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
17 éve vezetek, egyszer egy macskát elütöttem, de nem lett baja (mellékutcában, kb 20-al mentem).
2020. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Kistestűből fácánt többet is.
2020. dec. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Egy macskát lapítottam ki, simán kikerültem volna, de nekiiramodott és a hátsó kerék alá került. Ezen kívül egy őzsutát is elkaptunk az M5-ös belső sávjában, na azzal aztán tényleg senki nem járt jól... őz elpusztult, autóban hatszámjegyű kár, hiú ábrándként rendőrség, autópálya-kezelő a helyszínre hívva... Áh.
2020. dec. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer sötétben kb. 110-es tempónál a kocsi oldalának ugrott egy nyúl, vagy valami kisebb testű állat. Csak két horpadás maradt utána, viszont hatalmas szerencse, hogy nem elénk ugrott, mert az mindkét félnek fájdalmasabb lett volna.
2020. dec. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Macskát. Természetesen vittem egy állatorvoshoz azonnal. Ingyen volt a kezelése. Más is megtehetné, de ebben a tahó országban dicsőség kinyírni egy állatot....

Legalább figyelne az a sok fsz, aki sorban üti el az állatokat.

24 év vezetés alatt volt 1 gázolásom. Napi szinten vezetek.

2020. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!