Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ajánlana valaki egy olyan...

Ajánlana valaki egy olyan helyet (Budapest), ahol egy szülő anélkül meg tudná tanítani a vezetés alaplépéseit a fiának, ahol nem ütközne a KRESZ-be (tehát nem közút)?

Figyelt kérdés
16. kerület vagy környéke előnyben. Nem akarom a srácot tök hülyén engedni a tanfolyamra, de jogszabályt se akarnék sérteni. Közlekedésbintonságot meg végképp nem.

2020. dec. 20. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak forgalomtól elzárt területen lehetséges ez. Ezekre viszont (mivel, hogy elzárt) nem tudsz behajtani.

Én a helyedben az autósiskolákat körbekérdezném, hogy lehet-e a rutinpályájukon gyakorolni (persze pénzért).

2020. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen közforgalom előtt zárt magánterület, ahol a tulajdonos megengedte. Pl. céges telephely munkaidőn kívül.
2020. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a piactéren szoktak gyakorolni.
2020. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is "tök hülyén" mentem el a tanfolyamra. Az oktatóm örült neki, mondta is hogy jobb így, legalább tiszta lappal indulok és nem pedig az esetleges rossz beidegződések kiírtásával kell kezdeni.

Elsőre meglett, normálisan megtanultam vezetni. Igaz, 30 óra kevés ez tény, még a 35 is (annyit mentem), de arra elég, hogy balesetmentesen megtanuljon az ember vezetni. A rutin meg majd kialakul a következő fél évben is már.

2020. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze... fél év még édeskevés a rutinhoz.
2020. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

"Nem akarom a srácot tök hülyén engedni a tanfolyamra"


Azért van az oktató, hogy megtanítsa neki a vezetés alapjait. Én inkább csak a későbbiekben segítenék neki, mikor már az alapok megvannak. Kisebb manőverek, parkolás, váltás, kuplung használat, csak hogy szokja.

2020. dec. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jobb ha nem kontárkodik bele senki az oktató munkájába, csak összezavarják szerencsétlen gyereket, vagy összetörtök egy kocsit ami az oktatókocsinál nem a ti saratok lenne.
2020. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. a 10. óra után egyszer gyakoroltam otthon apámmal.

A következő alkalommal annyira ügyetlen voltam, hogy rá is kérdezett az oktató, hogy ugye "gyakoroltam" otthon?

Már nem emlékszem, mi volt, de feltehetőleg apám máshogy mondott valamit, mint ahogy az oktató elképzelte, és én a kettőt ötvöztem, és ebből adódtak a problémák.

2020. dec. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
ès mi van ha hülyèn megy? èn úgy mentem....mègis meglett....
2020. dec. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi lebuktunk anno, pont szembe jött az oktató, apám haverja. Másnap: "Na, mit mondott apád, hogy vezetsz?" :)
2020. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!