Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy szoktátok meg a sötétben...

Hogy szoktátok meg a sötétben vezetést?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja van jogsim, vezetek is heti rendszerességgel kisebb utakat. Nappal már egészen jól megy, szeretek is vezetni, viszont sötétben egyenesen rettegek. Nem látom az út szélén a gyalogosokat, világítanak szembe a másik sávban.... egyszóval nagyon veszélyesnek érzem. Körültekintően vezetek amúgy. El fog ez múlni valaha?

Esetleg tippek, hogy jobban menjen?



2020. dec. 18. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem idővel el fog múlni.
2020. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Dobj be előtte egy felest, oldja a feszkót.

Aztán idővel az emberben kialakul az a fajta nemtörődömség, hogy "minek ment oda". Kivilágított kerékpárt meglátod, sötét meg megérdemli. Láthatóságis gyalogost meglátod, ha meg sötét, mit keres az úton, így járt.

Ez majd jön a korral.

2020. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Az út jobb szélét figyeld. Egyrészt akkor annyira nem vakulsz meg a szembejövőktől, másrészt hamarabb veszed észre a kivilágítatlan gyalogost. (A kivilágítatlan kerékpáros meg megérdemli.)
2020. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Dobj be egy páleszt, segít lazulni
2020. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem nagyon stresszelek ilyeneken, csak megyek
2020. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Figyeld az út jobb szélét, nekem ezt tanította anno az oktató. Ha a fehér csíkot figyeled akkor nem is vakít annyira a szembejövő plusz nem is nagyon tudsz lemenni az útrol.
2020. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

A fenti normális válaszokhoz még annyit, hogy idővel megtanulsz jobban látni a sötétben. Egyszerűen megszokja a szemed, ha sokat vezetsz este/éjjel.

(Egyébként a sötétnél szerintem a szürkület rosszabb, mert hamarabb változnak a fényviszonyok, és a közvilágítás sem mindenhol kapcsolódik fel időben, sőt néhány autós is elfelejti felkapcsolni a tompítottját, mert ő még lát kifelé, csak arra nem gondol, hogy ő mások számára már nem látszódik eléggé.)

2020. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Fú, de régen vezettem már világosban.... Idővel észre sem fogod venni.. Beülsz oszt egyből az adott útviszonyoknak megfelően, rutinosan fogsz vezetni. Nekem pl csak most esett le hogy az eddig levezetett kilómétereimnek kb 2/3-át sötétben tettem meg.... Már fel sem tünik.
2020. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Lehet hülyén hangzik, de én jobban szeretek este vezetni, mint nappal. Főleg 9 óra után. Nincs tele az út, nem kell araszolgatni, nem akadályoz senki, csak megyek 🙂
2020. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Városban kóriszálj, de mindig várd meg amíg felkapcsolják a közvilágítást!

Csak főúton menj amíg megszokod.

Utána mellékúton, de olyanon ahol tisztességesen elválasztott 2 sáv van!

Legvégül menj azokon a szar mellékutcákon amelyek keskenyek és semmi felfestés sincs csak utcalámpa.


Ne erőltesd a közvilágítás nélküli éjszakai vezetést városban!

Városon kívül olyan helyen kezd ahol nem lehet biciklista (van kerékpárút)

De soha ne menj az út szélén, mert így is lehet barom biciklista.

Autópályát hanyagold, k. unalmas, semmi fejlődési lehetőség.

Követési távolság nappal 1 oszlop (50 méter) éjszaka 2 oszlop (100 méter) legyen. Ne foglalkozz semmiféle kiszámolgatott 10-20-30 méterekkel. Neked NINCS olyan reakcióidőd ami ehhez elég lenne (annak sincs aki ezt állítja, de az legyen majd ő baja)

2020. dec. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!