Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az én szememmel van baj, ha...

Az én szememmel van baj, ha éjszaka semmit nem látok az autóból, vagy csak meg kell szokni a sötétben vezetést?

Figyelt kérdés

Oké, a "semmit" kicsit túlzás, de tényleg alig pár méterre látok el. Ha már 2-3 autó jön szembe, akkor még lakott területen belül (közvilágítással) is csak 1-2 autóhosszra látok el, lakott területen kívül meg olyan 2-3 méterre, feltéve, hogy új a felfestés. Ha régi, vagy nincs, akkor csak a fényvisszaverős oszlopokat látom, azok alapján tudom betájolni az út szélét.

Különben nincs gond a látásommal, olvasáshoz hordok feles szemüveget, de anélkül is kiválóan látok, nem vagyok színtévesztő, se semmi, viszont sötétben lényegében megvakulok... (Amin nem segít, hogy sokan refivel közlekednek akkor is, ha jön valaki szemből, csálén áll a fényszóró, sufni xenon, stb, sok autó vakít)

Az én látásommal van probléma?

Alig 1-2-szer vezettem eddig sötétben, emiatt a probléma miatt nem nagyon merek, csak ha végképp muszáj... Velem van gond, vagy csak "meg kell szokni", szóval ez tanulható valahogy?


2017. nov. 8. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egy autot vezettél mindig, akkor lehet annak a lámpáival vannak gondok.

Nagybátyámnak volt olyan régebbi, elhanyagolt autója, amelyiknél a refi nem volt olyan erős, mint a másiknál a tompított. Tompítottal meg konkrétan városban se láttunk semmit

2017. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vigyél be A vitamint a szervezetedbe, a szemre az jó hatással van.
2017. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szélvédőt tisztítsd meg , lehet nikotin foltos . A lámpákat állíttasd be és az izzókat is cseréld . 1-2 autó mint max látótávolság veszedelmes .
2017. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellene nézetni, hogy a lámpáid jól vannak-e beállítva, oda világítanak, ahová kell.

Ne nézz bele a szemből jövők világitásába, olyankor az elötted lévő útszakasz jobbszéle felé koncentrálva próbálj elnézni a fénycsóva mellett, termédzetesen úgy, hogy azért láss minél többet.

A sötétséghez lassabban alkalmazkodik a szem, ha bele nézel a fényszóróba, természetes, hogy utána nem sokat látsz

2017. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Műszakin állandóan brutálisan elálítják a fényszórókat, legalább is nálunk. A Suzukin úgy állították be, hogy autó előtt 8 métert világít be, ez 90es tempónál életveszélyes!!! Aztán minden műszaki után tekerek rajta úgy ,hogy ne vakítsa a szembejövőt, de a maximálisan megengedett magasságba állítom.

OPEL Astra és Corsa autóinkat is állandóan állítgatják... ez nekik valami rögeszmélyük, aztán nem is vakít.


Astra G és H autón elég jó a fényszóró vetítése, szinte látni vele mindent. Refit ritkán használok, csak kritikus esetekben. Alapesetben a fényvisszaverős oszlopok adják az út helyzetét és a felezővonal pedig a sávtartásban segít. Sokan belenéznek a szembejövő lámpáiba, amit nem kéne. Mindig a saját sávodban tekints előre, az út szélét folyamatosan pásztázd, illetve erdős mezős területen pedig fokozottan ügyelj az esetleges őzekre, szarvasokra ...stb.

2017. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Több autóval is próbálkoztam, mind rendszeresen van szervizelve, párom szerelő, szóval a fényszórókkal nincs gond.
2017. nov. 8. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Nos hát hogy őszinték legyünk, ne csak az okokat keressük, éjszaka valójában mindenki vakon vezet, kivéve, ha nem valami mátrix LED-es Audija van. Az a 10-15 méteres kis fénycsóva semmit sem ér, éppen a vonalat világítja meg neked az úton, amihez kell tartanod magad. Ha szembe jön valaki, soha nem szabad azt nézni, hanem az útnak a szélét kell nézni.
2017. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az ut szelet nezem, es ugy van ez.. ha a szembe jovot nezem, az mintha a napba neznek, akkor tenyleg SEMMI mast nem latok, szo szerint.
2017. nov. 9. 07:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!