Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vèszvèkezèsnèl húzhat balra...

Vèszvèkezèsnèl húzhat balra az autó?

Figyelt kérdés

Ma kilèpet takarásból egy gyalogos (busz mögül, ès 50 nel mentem.)

hirtelen kellet nagyot fèkezni.

Friss a jogsi, ilyen helyzetben nem voltam (mielőtt megszóltok, nemsokára kaptam apumtól ajándèkba ilyen tanfolyamra "Beutalót").

Nem tudom hogy minden jól csináltam e:

-kuplung be

-fèk koppig be

(mivel nèztem a tükröket tudtam sehol senki)

-Kormány balra elránt (itt már visszább engedtem a a fèket, hogy guruljon,ezzel kerültem el a csattot).

( ha valamit rosszul csináltam kèrlek írjátok le)

A nagy gond ott volt, hogy a fèk ès az irányváltás között a kocsin èreztem hogy balra indul kormányzás nèlkül.

ès ez nem olyan èrzès volt elindul szèp lassan a kocsi hanem olyan intenzívebb, mintha "húztak volna"

Ez termèszetes, vagy esetleg egy fèk hiba, fèk kopás lehet.

hètvègèn nèzessem a szerelővel esetleg.

tanács vèlemèny...


2020. dec. 15. 22:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Vedd le a lábad a kuplungról, menet közben is. Feleslegesen feszíted a szerkezetet és koptatod a kinyomó csapágyat. Ne a kuplungon pihentesd a lábad, arra ott van balra a lábtartó, nem véletlenül találták ki. Amelyik kocsiban nincs ilyen, a bal első kerékjárati ív általában már ott van, azon is tudod pihentetni a lábad. Ugyanez pirosnál. Tedd üresbe a váltót, fékbe állj bele és engedd fel a kuplungot.


Pont a kuplungszerkezet az, ami észrevétlenül megy tönkre az autóban. Minél jobban kopik, fárad, egyre jobban hozzászokik az ember. Aztán mikor már "csúszik", vagy fent fog nagyon, akkor veszed észre, hogy gatya, lehet cserélni.

2020. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!