Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lett volna a hibás ha...

Ki lett volna a hibás ha ütközünk?

Figyelt kérdés

Tehát kaposvári mekinél van ez a szitu. Jövök ki jobbra a mekitől a tesco fele tesco fele van a védett út. Ott egy autós jött volna balra be a mekibe de állt a sor balról nem jött senki, kimentem picit amikor látom, hogy a balra indexelőt egy Mercis megelőzi, ha nem szól Apa, hogy jön a Mercis én kanyarodok ki jobbra a Merci kerűl egy autóst és puffffff lett volna én vagyok a hibás , igaz? Nem mertem volna egy 10+ millás kocsival kikerűlni egy balra kanyarodót, de hát nem mindenki egyforma.

Neki lett volna xar mert egy lerúgott bontószökevénnyel voltam ( 1 éve a melósoknak vettem aztán a veszélyhelyzet miatt maradt rajta műszaki így még nem vittem leadni) , én kidobom a kocsit , de egy törött prémium soha nem lesz a régi.



2020. nov. 27. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezt így nem látom át. Ha védett úton jött valaki, akkor neki van elsőbbsége.
2020. nov. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Majd holnap gépen megcsainálom a képet google bácsi utcaképének segítségével. :)
2020. nov. 27. 23:56
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Tehát, ha jól értem:

Neked macisajtod volt, jobbra kanyarodtál. Jobbról érkezett egy balra kanyarodó autós, akit a mercis balról előzött?


Ez így kétesélyes: Te nem adtál elsőbbséget, ő viszont nem előzhetett volna.

2020. nov. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jól értes :).


Akkor 1:1 én viszem onnét a bontóba ő meg cascora megcsináltatja a kocsiját, legalább tanult volna. ( viccelek, ez számomra nagyobb tanulság, amúgy egy sunyi hely az arra, ha mentek arra csak óvatosan).

2020. nov. 28. 00:21
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Erről a kereszteződésről van szó?

[link]


Nem teljesen értem a szitut.

Itt jobbra kis ívben kanyarodtál volna ki, és onnan valaki balra jelezve készült a kanyarodásra? Azt előzte balról a mercis, és szemből ütköztetek volna?


Akkor a mercis a hunyó, balról nem előzhetne. Meg ebben a kereszteződésben sem. Oké, hogy elsőbbségadás kötelezettséged van, de bizalmi elv alapján nem kell számítanod arra, hogy szembetalálkozol valakivel a sávban, ahova érkezel.


Ezért is jobb, ha rendőrt hívsz balesetkor. Még tévesen elismernéd a felelősségedet.

2020. nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ha ütköztök akkor a balra kanyarodni kívánó autósba lett volna annyi emberség, hogy melléd áll és nem hajt el.


A mercis úgyis azt állította volna, hogy szabályosan haladt pontosan a megengedett sebességgel, az ilyenek nem vállalnak felelősséget.


Viszont ha többen láttátok akkor nyilván a többség szava lesz az értékesebb bizonyíték illetve bőven van esély arra, hogy valakinek a fedélzeti kamerája látta ha több autó is jelen volt.


Így talán büntetés nélkül kijöttél volna a helyzetből, bár esélyes, hogy rád is rónak valamit.

2020. nov. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

#6

"A mercis úgyis azt állította volna, hogy szabályosan haladt pontosan a megengedett sebességgel"


Ezzel nem magyarázza meg mit keresett a szembesávban, miért keresztezte a kérdező útját.

A rendőrök elég jól meg tudják állapítani a sérülésekből, nyomokból, felvételekből, stb. mi történt valójában.

2020. nov. 28. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem megosztott felelősség lenne, mert bár ő nem előzhetne, te sem kanyarodhatnál ki az elsőbbségadási kötelezettséged miatt.


Amúgy ez az elképzelt baleset jól példázza miért kell baleset esetén azonnal rendőrt hívni. Még ha nem is történik személyi sérülés, jobb ha a felveszik a jegyzőkönyvet, és akkor nem kell bizonyítgatni semmit.


Sokan trükköznek, hogy "jól van tesó, gyere álljunk félre, beszéljük meg", aztán hopp, elmozdítottátok az autókat, és máris nem bizonyítható kinek a felelőssége volt. A végén meg rádverik az egészet, mert ő halad a védett úton.

2020. nov. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem. Géphez érek akkor megcsinálom a rajzot. ( amúgy ez az a kereszteződés. ) jó, hogy ennyien válaszoltatok, mert kaptok értesítést ha folytatom a kérdést és akkor az jó lesz. :))
2020. nov. 28. 10:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Mindketten hibáztatok. Te azért, mert nem csak a saját sávjában haladó részére kell elsőbbséget adnod, hanem boldog-boldogtalannak, aki a védett úton halad, függetlenül attól, hogy éppen milyen szabálytalanságot követ el. A mercis meg azért, mert egyrészt balra indexelő autót balról nem előzhet, másrészt meg egyáltalán nem előzhet senkit abban a kereszteződésben, ahol előtte nincs kitáblázva a részére, hogy az adott kereszteződésben ő halad a védett úton.

Részedre 3 vonzata lett volna az ütközésnek.

1. A rendőrök adnak neked egy csekket, amin be kell fizetned a szabálysértési bírság egészét, hiszen 100 %-ban elkövettél egy közlekedési szabálysértést. Függetlenül attól, hogy a másik fél mit csinált.

2. A felelősségmegosztás a biztosítók számára lényeges, mert ha mondjuk azt állapítják meg, hogy 50-50 %-ban voltatok felelősek, akkor a te biztosítód fizeti az ő kárának felét, az ő biztosítója meg a te károd felét.

3. Ha van egy komoly kárkifizetés a te hibádból, akkor a jövő évi biztosításod ugrik pár kategóriát, és nem az olcsóbb felé.

2020. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!