Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki lett volna a hibás?

Ilyenkor ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés

Hazaérve be akartam hajtani a telkemre, ami nekem a menetirány szerinti bal oldalon van. Kitettem az indexet, megvártam hogy elmenjen a szembe jövő, mint ahogy minden nap teszem már több évtizede.

De most a szembe lévő is megállt, villogtatott, intett, hogy menjek. Van kamerám, egyértelműen látszik a felvételen is hogy lemond az elsőbbségéről. Jó, kapcsolom az 1-est, indulnék, erre ő is elindul. Az utolsó pillanatban tudtam besatuzni. Mellettem elhaladva meg hatalmas szemekkel bámul rám. Nem is értem mire gondolt...

Ha mégis nekem jön, ilyen esetben ki a hibás?


2020. nov. 25. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
elvileg ő, de kérdéses hogy hogyan tudod bizonyítani... ezért jó a kamera
2020. nov. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Ugyanez történt velem. Kereszteződésben jobbra akartam kimenni, jön a kisnyugdíjas, megáll és villogtat hogy menjek. Elindultam és valamiért a kisnyugdíjas is adott egy gázfröccsöt majd durr belém. Mikor kiszállt már kiabált hogy én vagyok a hibás, rendőrt hív. A rendőrnek tagadta hogy megállt és villogott volna. Sajnos tanú nem volt a környéken. A helyszínelő rendőr 50-50%-os felelősséget állapított meg.
2020. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos te. Nem adtad meg az elsőbbséget.
2020. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Ezt én sem értem.

Valószínű ők úgy értik ezt az elsőbbségről lemondást, hogy csak akkor érvényes, ha te 0.3 másodperc alatt be tudsz kanyarodni.

Ha lejárt az idő, elindulnak.


Akartak már engem úgy is beengedni, hogy az illető közben kb. 60-nal jött szembe. És villogtat, hogy mehetek...

2020. nov. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Ő a hibás, ugyanis, ha lemond az elsőbbségéről, nem mondhatja vissza. Viszont, ha nincs kamera, akkor nem tudod bizonyítani. Ebben az esetben teljes mértékben az ő hibája volt, nem értem az 50-50-et.
2020. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Ja, bocs az egyik válasszal kevertem a te kérdésed, de a lényeg benne van.
2020. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

"Ő a hibás, ugyanis, ha lemond az elsőbbségéről, nem mondhatja vissza."

Nem létezik ilyen szabály.

És a villogás sem feltétlenül azt jelenti, hogy lemondott az elsőbbségéről.

2020. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem értem ki és miért pontozta le őket...
2020. nov. 26. 07:11
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Ott van a kérdésben, hogy VAN kamerája, ti idióták, olvasni nem tudtok?? Amúgy meg de, a KRESZ ismeri azt a fogalmat, hogy elsőbbségről való lemondás, amit egyértelműen jelezni kell. Ő jelezte, így nem a kérdező a hibás.
2020. nov. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy meg de, a KRESZ ismeri azt a fogalmat, hogy elsőbbségről való lemondás, amit egyértelműen jelezni kell."

Bemásolnád a KRESZ ezen pontját?

2020. nov. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!