Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki lett volna a hibás?

Ilyenkor ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés

Hazaérve be akartam hajtani a telkemre, ami nekem a menetirány szerinti bal oldalon van. Kitettem az indexet, megvártam hogy elmenjen a szembe jövő, mint ahogy minden nap teszem már több évtizede.

De most a szembe lévő is megállt, villogtatott, intett, hogy menjek. Van kamerám, egyértelműen látszik a felvételen is hogy lemond az elsőbbségéről. Jó, kapcsolom az 1-est, indulnék, erre ő is elindul. Az utolsó pillanatban tudtam besatuzni. Mellettem elhaladva meg hatalmas szemekkel bámul rám. Nem is értem mire gondolt...

Ha mégis nekem jön, ilyen esetben ki a hibás?


2020. nov. 25. 16:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vagy csak a lámpád vakította...
2020. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyszer Budapesten indexeltem balra, szembejövő udvariasan megállt és villogtatott, hogy kanyarodjak nyugodtan, nem indultam el, erre kicsit ideges lett és villogott, meg integetett...de gondoltam, azért megvárom, míg elmegy mindkét villamos....XD
2020. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

Magában a KRESZ-ben nincs benne, de amikor a kresz szabályait 1975-ben megírták, tartozott hozzá egy értelmező rész, amit jó ideje kivettek belőle és ezeknek a szövege elég nehezen fellelhető. Ezt tartalmazta az értelmezés rész erre a szituációra:


"Az elsőbbséggel rendelkező jármű vezetője az elsőbbségéről lemondhat. Az elsőbbségről való lemondás mindig csak két jármű vezetője között jöhet létre. A belső sávon egyenesen haladónak az elsőbbségről való lemondása a balra bekanyarodót nem mentesíti a külső sávon haladó részére az elsőbbség megadása alól.

A lemondást félreérthetetlen jelzéssel kell a másik jármű vezetője részére jelezni. Az elsőbbséggel rendelkező jármű megállása, az elsőbbségről való lemondás egyik jele lehet. Az elsőbbségről való lemondás helyes végrehajtása: lassítás, jelzés majd megállás. Az elsőbbségről való lemondást visszavonni nem lehet."

2020. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
#13: Magyarul a jelenleg hatályos jogszabályokban sehol nem szerepel az "elsőbbségről való lemondás". Vagyis a kérdező nem adta (volna) meg az elsőbbséget, tehát 100%-ban ő a hibás.
2020. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!