Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy kamion előz de nem...

Ha egy kamion előz de nem engedik be ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
Minap az M1-esen történt hogy egy kamion amin nem volt pótkocsi sem csak úgy natúr volt kiment elém a belső sávba és elkezdett megelőzni egy másik kamiont ami szintén 90-el ment. Amelyik kamiont megelőzte azelőtt ment még egy személyautó előtte meg mégegy kamion. Aki előzni kezdett nekiállt nyomni a dudát gondolom hogy hagyjon ki a személyautó annyi helyet hogy ő elő bemehessen de az megsem sem moccant. kb 1 percen keresztül nyomta a dudát az alőző kamionos és olyan közel húzódott a kisautóhoz amennyire csak lehet, azt hittem nekimegy, majd nagy nehezen tovább ment és megelőzte a személyautó előtt haladó másik kamiont is. A személyautó nem ment annyira közel az előtte lévő kamionnak tehát bőven féktávolságon kívül volt, viszont egy kamionnak az kevés hogy besoroljon az autós meg nem vette el a gázt hanem haladt tovább ugyanott a sávjában...ilyenkor ki a hibás?
2020. okt. 7. 08:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Egyértelműen a kamionos. Alapból nem előzhetne, a másik közlekedőt meg arra kényszeríteni, hogy őt beengedje nonszensz.

Ettől eltekintve lehetünk figyelmesek és a helyzetet felismerve segítsünk a többieknek.

2020. okt. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Én azt nem értem, miért nem akarta rögtön megelőzni a másik két járművet. Ha oda nem tudott beállni, az azt jelenti, hogy azok a járművek ugyanolyan sebességgel hajtottak, mint amit először megelőzött. Márpedig azt azért kezdte előzni, mert nála gyorsabban akart menni.
2020. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Én is arra gondoltam, mint a 2-es.

Szerintem érthető, hogy az autós nem gondolta, hogy pont elé akar beállni. Ha már bement előzni, akkor mind a 3-at megelőzi, nem?

Vagy villogtak a kamion mögött, azért akart hirtelen visszamenni?

2020. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én mentem a kamion mögött a belső sávban és nem villogtam, türelmesen lejjebb maradtam. De azt hittem letolja az útról azt a kocsit.
2020. okt. 7. 09:39
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

A kamionos volt bunkó és erőszakos.

Persze illik beengedni, segíteni az előzést. Ha van rá ok. De itt nincs szembejövő forgalom. Meg semmi sem indokolta, hogy gyorsan, azonnal vissza kelljen mennie.

2020. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Autópályán eleve csak 80-nal mehet a kamion, nem 90-nel.


Íme:


b) * egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel

autópályán 80 km/óra,

lakott területen kívül egyéb úton 70 km/óra,

lakott területen 50 km/óra,


Nem is kell tovább vizsgálni ki volt a hibás.


Ezen felül kétsávos autópályán nappal nem is előzhet még egyébként szabályosan sem.


Nincs miről tovább elmélkedni.

2020. okt. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

#2-nek igaza van.

De gondolom azért nem akart megelőzni mindenkit egyben, hogy rövidebb ideig tartsa fel a belső sávot.

Egyébként ha nem volt kint tiltótábla, akkor előzhet.

Bunkó és barom volt a kamionos, de a személyautós is, hogy semmi együttműködési hajlam nem volt benne. Az már elég súlyos, ha személyautót kell előzni.

2020. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Volt kinnt tiltó tábla. Nem igen van olyan az M1 en hogy kamionnal lehet előzni.
2020. okt. 7. 10:55
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

7-es! A kamionos nem mehet gyorsabban, mint 80. Ha szabad előznie, ha nem, egy megengedett maxon haladó cimborát semmiképp nem tud szabályosan előzni.

Pályán az előzési szándékot szabad kürttel jelezni, de az nem folyamatos zajkeltést jelent.

Az előzni kívánt kamion előtt két személyautó ment, és azok előtt is kamion, írja a kérdező.

Akkor hova a búbánatba kellett volna gyorsítaniuk?

Menjenek neki az előttük haladóknak?

Vagy kezdjenek ők is előzni?

2020. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
56%

#9: És te honnan tudod, hogy a külsőben 80-nal mentek? Ha nem, akkor nyugodtan előzhetett. Sehol nem írtam, hogy bárkinek is gyorsítani kellett volna. A személyautósban lehetett volna annyi együttműködési hajlam, hogy beengedi. Nyilván ez már KRESZ témakör, hanem józan ész kategória. De aki csak arra képes autópályán, hogy kamionok előzzék, ott nyilván fejben is van baj és túlzó elvárás lenne ez. Ettől függetlenül a kamionos is hülye volt, hogy így próbálkozott


#8: Van bőven olyan szakasz, de ha volt tábla, akkor odáig jutottunk el, hogy szabálytalanul előzött. A bejezés módja ettől már függetlenül el lett cseszve.

2020. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!