Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy kamion előz de nem...

Ha egy kamion előz de nem engedik be ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
Minap az M1-esen történt hogy egy kamion amin nem volt pótkocsi sem csak úgy natúr volt kiment elém a belső sávba és elkezdett megelőzni egy másik kamiont ami szintén 90-el ment. Amelyik kamiont megelőzte azelőtt ment még egy személyautó előtte meg mégegy kamion. Aki előzni kezdett nekiállt nyomni a dudát gondolom hogy hagyjon ki a személyautó annyi helyet hogy ő elő bemehessen de az megsem sem moccant. kb 1 percen keresztül nyomta a dudát az alőző kamionos és olyan közel húzódott a kisautóhoz amennyire csak lehet, azt hittem nekimegy, majd nagy nehezen tovább ment és megelőzte a személyautó előtt haladó másik kamiont is. A személyautó nem ment annyira közel az előtte lévő kamionnak tehát bőven féktávolságon kívül volt, viszont egy kamionnak az kevés hogy besoroljon az autós meg nem vette el a gázt hanem haladt tovább ugyanott a sávjában...ilyenkor ki a hibás?
2020. okt. 7. 08:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Egyet nem értek, ha a kisautó féktávon kivül volt, ha jól tudom az a sebességnek fele, tehát ha 90 el ment, 45m,oda szerelvénnyel is befért volna, nemhogy vontatóval nem...vagy neked mit jelent a féktáv? 5-10 métert?
2020. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nekem azt jelenti hogy ha az előttem lévő akár hirtelen fékez akkor is biztonsággal meg tudok állni mögötte anélkül hogy belémennék, számomra ezt jelenti a féktáv. Egyébként nem mentem rá a kamionra, nem siette senki sőt, inkább lemaradtam a belső sávban mögötte, nem mentem a nyakára.
2020. okt. 7. 18:22
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Minek emelteted ki a kérdést folyamatosan?
2020. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Definiáld azt hogy folyamatosan.
2020. nov. 2. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!