Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy kamion előz de nem...

Ha egy kamion előz de nem engedik be ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
Minap az M1-esen történt hogy egy kamion amin nem volt pótkocsi sem csak úgy natúr volt kiment elém a belső sávba és elkezdett megelőzni egy másik kamiont ami szintén 90-el ment. Amelyik kamiont megelőzte azelőtt ment még egy személyautó előtte meg mégegy kamion. Aki előzni kezdett nekiállt nyomni a dudát gondolom hogy hagyjon ki a személyautó annyi helyet hogy ő elő bemehessen de az megsem sem moccant. kb 1 percen keresztül nyomta a dudát az alőző kamionos és olyan közel húzódott a kisautóhoz amennyire csak lehet, azt hittem nekimegy, majd nagy nehezen tovább ment és megelőzte a személyautó előtt haladó másik kamiont is. A személyautó nem ment annyira közel az előtte lévő kamionnak tehát bőven féktávolságon kívül volt, viszont egy kamionnak az kevés hogy besoroljon az autós meg nem vette el a gázt hanem haladt tovább ugyanott a sávjában...ilyenkor ki a hibás?
2020. okt. 7. 08:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Én természetesen sehonnan nem, tudom, a kérdező ír 90 km/h sebességet.

Az ilyen kérdéseknél csak a leírtakból tudunk kiindulni, másnak értelme sincs. Nem volt az csak 60, de te kérdező száznak láttad, mert béna vagy stb. Ezeknek semmi értelme.

És arra nem feleltél, hogy a kamionok között menő személyautók hova tudtak volna menni, hogy ki tudjon sorolni a kamionos?

Továbbra is kérdés, miért dudált folyamatosan, már a sávváltás elején, és mi indokolta az, hogy egy félig-meddig megelőzött sorba vissza kimenjen?

Egy oka lehet, hogy ha marad, akkor túlhalad egy lehajtón. De akkor meg eleve nem volt indokolt az előzés.

2020. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

#11: "A személyautó nem ment annyira közel az előtte lévő kamionnak tehát bőven féktávolságon kívül volt, viszont egy kamionnak az kevés hogy besoroljon az autós meg nem vette el a gázt hanem haladt tovább ugyanott a sávjában" Ott volt a hely a személyautó előtt, csak fel kellett volna fognia mi történik körülötte, vagy ha felfogta, kellett volna a hajlandóság az együttműködésre. Nem tudom melyik gázabb a személyautósra nézve.

Ettől függetlenül, mint írtam kétszer is, a kamionos is barom volt a dudálással és ráhúzással.

2020. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Az én igazságérzetem azt mondja valamilyen szinten hogy jól tette hogy nem húzódott le még ha emiatt nekem kicsit tovább is kellett várnom hogy a belső sávból eltűnjön előttem a kamion. Alapból tilos előznie és akkor agresszívan be akar menni..ha az a sebesség nem volt elég neki akkor menjen tovább.

Nem gondolom hogy veszélyes lett volna mert ugye párhuzamos közlekedés nem jön szembe semmi. Vagy ez egy olyan dolog hogy "húzzál félre én vagyok a nagyobb és aerősebb ha meg nem teszed akkor rádijesztek?"

2020. okt. 7. 12:06
 14/24 anonim ***** válasza:
37%

Nos, tegyük fel, a személyautó felgyorsít, hogy beférjen mögé a kamion. Milyen hosszú egy személyautó? Legyek nagyvonalú. Vegyük hat méterre. Tehát ezen a hat méteren volt a gond. Mert ha mögé befér, akkor elé is. Vagy tévednék?

Egyébként 90-es tempónál a biztonságos követési távolság kb. 50 méter, vagy több (2 másodperc). Szerinted ennél lényegesen nagyobb volt a személyautó és az előtte haladó kamion között?

2020. okt. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

1 db személyautó volt a 2 kamion között, nem írtam sehol hogy kettő.

A belső sávban cirkuszoló dudáló kamion először az első kamiont előzte meg és utána akart bemenni a személyautó elé illetve a személyautó előtt haladó kamion mögé.

2020. okt. 7. 12:22
 16/24 anonim ***** válasza:
Mindegy! Ha nem volt hely, akkor a személyautó mögött sem volt.
2020. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem volt hely vagy mit csináljon akkor? Vegye el a gázt akkor meg a mögötte jövő kamion fog dudálni mert nem lesz meg a távolság.
2020. okt. 7. 12:28
 18/24 anonim ***** válasza:
44%

"A személyautó nem ment annyira közel az előtte lévő kamionnak tehát bőven féktávolságon kívül volt"


Tehát nem 6 méter volt a hely, hanem jóval több. A kamionos azon problémázott, hogy az autós felvett egy olyan tempót és távolságot, hogy sem elé, sem mögé nem fért be biztonsággal (fizilaiag messze-messze elég volt a hely, mert egy nyergesvontató sem sokkal több, mint 6 méter). Amit a személyautós gázelvétellel, vagy kis gyorsítással orvosolhatott volna, ha akarja, vagy felfogja, hogy kell.

Ennyi volt a dudálás oka. Ezredszerre is megállapíthatjuk, hogy a kamionos egy f/sz volt, mert dudált és ráhúzta. A személyautós meg szintén f/sz ha direkt nem reagálta le a helyzetet semmilyen formában, vagy pedig vezetéstől eltiltandó, ha fel sem fogta mi törétnt körülötte és ezért nem tett semmit.

Ettől még a kamion szabálytalanul kezdte meg az előzést.

2020. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%

Ha a személyautó 6 méter, akkor ha szabályos, akkor előtte van 50 méter, ha a mögötte jövő kamion szabályos, akkor ott is van 50 méter. A dudáló kamionos sem az egyik ötven méterbe, sem a másik ötven méterbe nem fért be? Lehetséges, mert valakinek reagálni kellett volna. Hogyan? A hátsó kamionos lassíthatott volna, hogy a kollégát maga elé engedje.

A személyautó ha gyorsít, elvész a két másodperc követési távolság. Előzésbe nem kezdhet, hogy úgy adjon helyet, mert a dudálós kamion éppen őt előzi.

Miért akarta megszakítani a sor előzést a kamionos és erőszakos módon?

2020. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Soha nem fogjuk megtudni mennyi volt a valós távolság. De nyilván kevesebb elől és hátul is, nem idézem harmadszor be.

Azért akarta megszakítani, mert mögötte már ott volt a kérdező, lehet mások is és úgy ítélte meg, hogy a személyautó elé vagy mögé befért volna, ha reagál a szándékra bárki. Inkább dudált, mint kifejezetten szűken vágjon be kettő közé

2020. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!