Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elütötték a kutyát?

Elütötték a kutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 3napja éjjel 11óra és hajnali 4óra közt kiszökött a kutyánk, valaki elég nagy sebességgel elütötte a 30as övezetben, a kutyusnak szilánkosra tört a hátsó lába és ki ficamodott a könyöke (ami lehet soha többé nem fog meggyógyulni) a kutyus tegnap este meg lett műtve, most olyan kérdésem lenne hogy a rendőrségnek lehetne szólni hogy nézzék meg a kamera felvételt hogy ki üthette el, és ha igen akkor feljelentés tudunk tenni ellene? Mi a menete ennek? Köszönöm
2020. dec. 15. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az útra kiszökött a kutyád, elütötték és ennek folytán te még bele is állsz balhézni, jó eséllyel még az okozott kárt is rád verik, ugyanis ha csak nem szándékosan húzta rá a kormányt a kutyára hogy szánt szándékkal elüsse, itt a felelősség rád hárul, hogy miért volt egyáltalán az út közepén a kutyád.

Sajnálom a kutyusod, de egyedül nem bóklászhat kinn, főleg nem közúton.

2020. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tudnátok feljelentést tenni állatkínzás miatt, ha szándékosan ütötte el. Ez esetben egyszerűen be kell menni a rendőrségre és jelezni, hogy valaki szerintetek direkt ütötte el,és akkor lehet,hogy megnézik a felvételeket.
2020. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Csak feltételezed, hogy nagy sebességgel ütötte el, vagy tudod is?

Ha csak a sérülésekből tippeled... alacsonyabb sebesség mellett is lehet nagy sérülést okozni, ha rosszul találja el.

2020. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Elsőhöz hozzátéve annyi, hogy ha esetleg bosszút akarsz állni, gyorshajtásért még megbüntethetik az illetőt 30-50 ezer forintra, ha ezt valahogy tudod is igazolni, de jó eséllyel nem fognak foglalkozni vele.

Ugyanakkor arra mérget vehetsz, hogy cserébe pedig az okozott kárt fogja megpróbálni behajtani rajtatok az ember, csak-azért-is alapon (ha pl. eltörött a lökhárítója).

2020. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. dec. 15. 15:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek valószínűleg nem azok a válaszok, amiket hallani szerettél volna, de tetszik vagy sem, a kutyusod biztonsága a te felelősséged.
2020. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Isten igazából én sejtettem ezt, párom nem igazán akarta elfogadni a tényeket ezért is kérdeztem hogy lássa hogy más is ezen a véleményen van! :)
2020. dec. 15. 18:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazából örülj, hogy nem ő keres meg titeket, és követeli rajtatok a kárt, amit okoztatok az autójában.
2020. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A mi kutyánkat a szembeszomszés lökte meg az autóval. Én épp az udvarra álltam be, kapu nyitva volt, kutya kiment szaglászni. Szomszéd jön haza, lassít, készül ráfordulni a kapura... én füttyentettem a kapu felé sétálva, hogy jöjjön befelé a kutya... persze, hogy azonnal megfordult és elindult, besétált a kocsi elé. Láttam, hogy elesik a kutya. De kb. tényleg csak fellökte, mert lassan ment az autó már.


Kutyának így is repedt az egyik bordája. 38 kilós németjuhász. Nem kell hozzá nagy sebesség.


Kocsin nem keletkezett kár, de falfehéren még nem láttam a szomszédot sem, ahogy kiszállt az autóból.

2020. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! utolsónak: reméljük rendbe jön/jött a kutyus
2020. dec. 17. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!