Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma elütöttem egy kutyát? Az...

Ma elütöttem egy kutyát? Az én hibám?

Figyelt kérdés

Leszorított a busz. az úton sétáltatják a kutyát. az ember a járdán ment a busz leszorított a kutya meg az út mellett. Nem tudtam semmit csinálni. Vagy az autó, vagy a kutya 🐕.

Kaphatok valamit érte?


2018. febr. 24. 17:29
1 2
 1/13 crudy ***** válasza:
100%
A jardan megy a gyalogos. Az uton az auto. Ha a gyalogos lelep ahol nincs zebra es elutik akkor ki a hibas? Nyilvan a gyalogos mert az uton az autonak van helye plane ha nincs zebra. Ha kutyaval fuszerezzuk akkor annyi valtozik h a gazdanak a felelossege h a kutya ugyan ott kozlekedjen mint a gyalogos. Nem pedig ott ahol az auto. Ha nem volt zebra akkor nem voltal hibas. Csak akkor kaphatsz valamit ha sajnalatbol hagyod h bunosnek allitsanak be. Sajnalom szegeny kutyat nagyon, leginkabb nem az o hibaja volt. De amikor a kutya labat elcsipi a mozgolepcso, akkor megbuntetik a mozgolepcsot? Vagy az uzemeltetot? Nem. De a gazda mind a ket esetben helyetcserelhetne az allattal.
2018. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát szabálytalanul sétáltatta a gazdája, nem vagy felelős. De ha netán van belső kamerád, azért a buszost nyugodtan feljelentheted.
2018. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért sétáltatja az úton?!
2018. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Annyira mardos a bűntudat. Satufékeztem de erzetem ahogy koppant.

Kiszálltam a buszos elhajtott, ordított a gazdája hogy mindkettőnket feljelent a buszost meg engem is. Visszaultem es hazamentem

2018. febr. 24. 17:45
 5/13 crudy ***** válasza:
100%
Jelentsen fel. Ha keresnek a rendorok akkor mond el mi tortent. Persze jobb lett volna rogton hivni a rendort mert a pali lehet azt mondja h felhajtottal a jardara. Persze aztan meg ezt bizonyitania kell mert o azt mondja h felmentel te azt h nem. Akkor mivan? De igy hosszabb lesz.
2018. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Járdara felhajtani nem tudok.

Igazaból mondom pobtosan higy volt.


Út-árok-járda, meg egy 5 méteres póráz.

Járdára fel nem hajtottam elég mély ahhoz hogy onnan kinne jöjjek.

2018. febr. 24. 17:52
 7/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Az árok eleg mély ahhoz hogy ki ne tudjak jönni ha belemegyek.
2018. febr. 24. 17:53
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Kutya elütésnél nem lehet hibás a sofőr szerintem. Mert a kutyáknak nem lenne mit keresni az utcákon. Dehát annyi kóborkutya, meg gazdi kedvence kutya bóklászik az utcákon, hogy nagyon dúrva...
2018. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt sem bántam volna ha az autó sérül.. de nem egyedül voltam. Úgyis megtéríti a buszos biztosítója.
2018. febr. 24. 19:40
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Mivel út-árok-járdát írtál valami vidéki településen vagy kis városban történt az eset. Ilyen helyeken nem igen van zebra. Mi lett volna ha... lényegtelen, de egy gyerek is lehetett volna ott.


A tanulság, ha te szabályosan közlekedsz és valaki leszorít nem húzod el a kormányt, csak satu fék! Hanem ütközöl...

Miért? Most 'csak egy' kutya volt de lehetett volna villanyoszlop, nagy méretű fa, vagy csak egy szép beton árok...

Utólag nehéz bizonyítani ha nem volt tanú, és egy félre rántásból nagy balesetek is tudnak lenni.

És akkor egy városi példa: mész 50-55 el egyenesen, jobbról a gyorsító sávból jön egy autó és rád húzza a kormányt (vagy csak ki kanyarodik eléd), te megijedsz és balra elrántod és belemész a szemből szabályosan közlekedő autóba...

2018. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!