Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hova fordúlhatnék megoldásért ?

Hova fordúlhatnék megoldásért ?

Figyelt kérdés
Egy kis településen lakom, egy mellék utcában, annak is a végén. Megy a betakarítás, és ugyebár az időnek köszönhetően, a traktorok felhordják a sarat a földekről. Nálunk, lassan egy hónapja tart ez a munka, és ki vagyok idegileg, a sok sártól, ami úgy néz ki, hogy az utca teljes szélességében, 20 cm sár, és 1- 1,5 méterenként, 50-60, néhol 70 kg.-os sárdarabok, végig az úton, út mellett. Eleinte, én takarítottam az utat magunk előtt, a szomszédokkal együtt, mindenki a ráeső részt. De már elegünk van !! Többször szóltunk a polgármesternek, hogy rendezkedjen, de nem igazán érdekli a dolog. Már kértünk segítséget a rendőrségtől is, de mivel a polgi fia is rendőr, el boronálták az ügyet. A Magyar Közút azt mondja, hogy nem hozzájuk tartozik, mivel mellék utca. Mit tehetünk, ebben az esetben ??? Kérem aki tud, segítsen !

#sár #Útszennyezés #Sárfelhordás
2020. nov. 18. 19:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
63%

#9

Nem a takarítás az önkormányzat feladata, nem is értem, hogy lehet ezt feltételezni. Hanem az az önkormányzat feladata, hogy az elkövetőket kötelezze az úttisztításra, és büntessen, ha nem tesznek eleget a kötelességüknek. Ezzel a kérdező is tisztában van. Mivel ő az eljárásról kérdezett, nem a takarításról, ezért a 7-es válaszban erre válaszoltam. És ha az önkormányzat nem végzi el a munkáját, akkor bizony a megyei kormányhivatalhoz kell fordulni, mint a linkben is olvasható.

#10

A közútkezelőnek annyi köze a dologhoz, mint neked. Itt egy mellékútról van szó, annak a fenntartója pedig nem a közútkezelő, hanem az önkormányzat. A közútkezelő jellemzően a lakott területen kívüli utak esetén érintett, meg bizonyos esetekben a települések átmenő főútjai esetében.

2020. nov. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!